Basketboliste Enija Ķīvīte karjeru turpinās Liepājā

Jelgavniece Enija Ķīvīte, kura visas savas karjeras laikā pārstāvējusi Jelgavas BJSS un sieviešu klubu BK “Jelgava”, nu ir stājusies pretim jauniem izaicinājumiem. Pēc veiksmīgas savu spēku pierādīšanas U18 jauniešu izlasē aizsardze karjeru turpinās “Liepāja/LSSS” vienībā, kas 2021./2022.gada sezonā startēs “Douglas” Baltijas sieviešu basketbola līgā un Eiropas Sieviešu basketbola līgā.

Septiņpadsmit gadus vecā Ķīvīte 2021. gada martā un aprīlī kļuva par vienu no Jelgavas līderēm. Aizsardze desmit laukumā vidēji pavadītajās nepilnās 32 minūtēs guva 13,9 punktus. E.Ķīvīte pievienoja 3,2 rezultatīvas piespēles (arī labākais rādītājs komandā) un izcīnīja 5,6 atlēkušās bumbas.

Jelgavaniece, kas līdz šim Jelgavas BJSS komandā trenējās pie Gata Justoviča, bet BK “Jelgava” klubā pie Harija Zelča, realizēja 48,6% divpunktu un 25,4% trīspunktu metienu, kā arī 65,6% brīvmetienu. E.Ķīvīte pārķēra 2,5 bumbas (otrais rādītājs komandā), izprovocēja 4,4 piezīmes (labākais rādītājs) un nopelnīja trešo labāko lietderības koeficientu 13,5.

Jelgavas basketboliste vasarā pirmo reizi pārstāvēja Latvijas U18 izlasi, palīdzot Matīsa Rožlapas trenētajai komandai nopelnīt 4-1 bilanci “Challenger” turnīrā Rīgā. Augusta beigās aizsardze kopā ar Martu Blūmu, Paulu Ciršu un Līvu Krūmiņu izcīnīja sesto vietu FIBA U18 3x3 Pasaules kausā Debrecenā.

“Liepājas” komanda jaunā trenera Rūdolfa Rozīša vadībā jau aizvadījušas pirmo pārbaudes spēli, kurā ar 79:75 pieveica Lietuvas “Neptunas”. Enija Ķīvīte spēlē pret lietuvietēm izcēlās ar pieciem gūtajiem punktiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

Foto: WhatsApp


Pievieno komentāru

Sports