Briņecam debijas vārti, četriem hokejistiem pa diviem vārtiem – “Zemgale/LLU” pārspēj “Prizma/IHS” (FOTO)

“Zemgale/LLU” negaidīti pārliecinoši izbraukumā pieveica “Prizma/IHS” hokejistus ar rezultātu 11:3 (3:0; 6:0; 2:3) savā pirmajā savstarpējā spēlē "Optibet" hokeja līgas regulārajā čempionātā. Ar diviem gūtiem vārtiem atzīmējās Visockis, Jekimovs, Tambijevs un Galkins. Debijas vārtus soda metienā guva jaunais jelgavnieks Ričards Briņecs.

Par pārsteigumu “Prizma/IHS” spēli sāka ļoti zemā ātrumā un automātiski ripas kontrole pārgāja “Zemegale/LLU” rokās. 26. sekundē jelgavnieku uzbrucējs Aleksandrs Visockis atklāja spēles rezultātu, bet 6. minūtē to dubultoja – 2:0. “Zemgale/LLU” hokejisti pakļāvās pretinieka spēles zemajam ritmam un zaudēja asumu. Tikai trešdaļas izskaņā Kristaps Roķis pacīnās par ripu “Prizma/IHS” aizsardzības zonā, kas ļāva Aleksandram Novikovam gūt trešos vārtus – 3:0.

Pārtraukumā galvenais treneris Artis Ābols lika spēlētājiem nepieļaut pirmās trešdaļas kļūdas un ripas sāka birt viena pēc otras. 22. sekundes pēc trešdaļas sākuma vārtus guva Kirils Tambijevs – 4:0. Pēc 16 sekundēm laukuma saimnieku zonā tika nogāzts Ričards Bernhards, un treneris Igors Ļebedevs ieteica Artim Ābolam soda metiena izpildīšanai nosūtīt komandas debitantu – Ričardu Briņecu, kurš bija precīzs un guva savus pirmos vārtus "Optibet" hokeja līgā – 5:0. “Ļoti labas sajūtas, gūstot pirmos vārtus. Centīšos nākamos gūt no spēles,” vārtu guvumu komentēja Ričards. Jāpiezīmē, ka līdzīgā stilā viņš izpildīja soda metienu “Zemgale Juniors” sastāvā pagājušās nedēļas beigās, ar ko atnesa jauniešu komandai pirmo sezonas uzvaru.

Līdz trešdaļas beigām ripu “Prizma/IHS” vārtos divreiz ieraidīja aizsargs Aleksandrs Galkins un pa vienai reizei Roberts Jekimovs un Ričards Bernhards – 9:0.

Trešās trešdaļas sākumā “Zemgale/LLU” treneru štābs, redzot, ka spēles iznākums ir paredzams, nolēma veikt eksperimentu un izmainīt uzbrucēju virknējumus. Jelgavas hokejisti nebija īsti tam gatavi un ļāva “Prizma/IHS” atgūt divus vārtus. Rīdzinieku rindās precīzs bija bijušais “Zemgale/LLU” spēlētājs Kristers Bormanis un Rihards Ķuzis – 9:2. “Varbūt arī nevajadzēja veikt šādu eksperimentu,” – komentējot notiekošo izteicās galvenais treneris Artis Ābols.

Trešās trešdaļas otrā pusē uzbrucēju virknējumi atjaunojās iepriekšējā izskatā, un tas nekavējoties nesa vēl divus gūtos vārtus, kurus realizēja Roberts Jekimovs un Kirils Tambijevs – 11:2. Spēles beigās, spēlējot četri pret četri, “Zemgale/LLU” pēc neveiksmīga uzbrukuma, izlaida ātru pretuzbrukumu, kura noslēgumā bija precīza “Prizma/IHS” uzbrucējs Gusts Jegorovs – 11:3.

“Nospēlējām labi. Pret “Prizma/IHS” gatavojāmies tieši tāpat, kā pret katru pretinieku. Tagad gatavosimies spēlei pret “Liepāju” un atdosim visus spēkus, lai mājās pārbrauktu ar trim punktiem,” – komentēja uzbrucējs Roberts Jekimovs.

Roberta vārdiem pievienojās arī “Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols, kurš spēles gaitu kopumā novērtēja ar atzīmi labi un to, ka tagad ir jāgatavojas spēlei pret liepājniekiem, kura tiks aizvadīta izbraukumā 30. septembrī.

“Prizma/IHS” nepietiekamā noskaņošanas spēlei varētu būt saistīta ar to, ka traumas dēļ vārtos nevarēja stāties bijušais jelgavnieku vārtsargs Reinis Petkus. Rīdzinieki gan pārāk nenokar galvas un sola, ka sezonas turpinājumā vēl spēs reabilitēties.

Interesanti, ka pēc šīs spēles "Optibet" hokeja līgas rezultatīvāko spēlētāju tabulā pirmās četras vietas šobrīd ieņem “Zemgale/LLU” spēlētāji: Kirils Tambijievs – 12 punkti (6 vārti + 6 piespēles); Rustams Begovs – 9 punkti (5 vārti + 4 piespēles); Aleksandrs Galkins – 9 punkti (3 vārti + 6 piespēles); Roberts Jekimovs – 8 punkti (3 vārti + 5 piespēles).

Vārtu guvēji:

“Prizma/IHS”: 40:16 Kristers Bormanis (Apfelbaums); 43:44 Rihards Ķuzis (Bormanis); 58:07 Gusts Jegorovs (Bessmertnyy).

“Zemgale/LLU”: 00:26 Aleksandrs Visockis (Homjakovs, Bernhards); 05:59 Aleksandrs Visockis (Homjakovs); 19:55 Aleksandrs Novikovs (Roķis, Adeļsons); 20:22 Kirils Tambijevs (Grekovs); 20:38 Ričards Briņecs – soda metiens; 31:25 Roberts Jekimovs (Tambijevs); 33:09 Aleksandrs Galkins (Begovs, Tambijevs) – vairākums; 35:53 Aleksandrs Galkins (Jekimovs, Tambijevs); 39:19 Ričards Bernhards (Visockis; Homjakovs); 52:06 Kirils Tambijevs (Grekovs, Galkins).

Turnīra tabula

Vieta

Komanda

Spēles

Punkti

Vārti

Soda min.

1

HK Olimp/Venta 2002

5

9

22:14

54

2

HK Liepāja

5

8

21:11

86

3

HK Zemgale/LLU

5

8

30:14

46

4

HK Mogo/LSPA

5

6

16:12

76

5

HK Prizma/IHS

5

3

15:28

68

6

HS Rīga

5

3

12:19

40

7

HK Dinaburga

4

0

5:23

68


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Sports