Diāna Dude iedvesmojas no draugiem un Latvijas dabas

BK “Jelgava-BJSS” basketboliste Diāna Dude, atsākoties “Douglas” Latvijas Sieviešu basketbola līgas sezonai pirmajā spēlē ar iespaidīgu statistiku, gūstot 14 punktus un izcīnot 16 bumbas zem groziem, sekmēja kluba panākumu pār Kandavas vienību. Jelgavniece šajā visnotaļ grūtajā un sarežģītajā laikā iedvesmu smeļas ceļojot pa Latviju un meklējot piedzīvojumus kopā ar draugiem.

Kā gatavojāties sezonai, zinot to, ka ilgu laiku valdīja liela neskaidrība par sacensību turpinājumu?

Jaunajai sezonai gatavoties sākām jau vasarā, kā ierasts. Visas komandas spēlētājas ļoti bija noilgojušās pēc basketbola. Sezonas sākumā aizvadījām divas spēles. Pēcāk visu likumu un ierobežojumu ietvaros trenējāmies individuāli, taču uzzinot, ka sezona tiek pārtraukta, sarūgtināja ne tikai mani, bet arī komandas biedrenes. Treniņos bija ieguldīts ļoti daudz darba. Nenokārām degunus un turpinājām trenēties individuāli mājās. Mūsu komandas galvenais treneris Harijs Zelčs mums katru nedēļu sūtīja jaunu treniņu plānu, kas bija jāievēro. Lai arī tas skan vienkārši, patiesībā tas bija ļoti grūti. Sāka zust motivācija un gribasspēks, jo nebija saprotams, kam mums jāgatavojas. Par lielu pārsteigumu, pirms nepilna mēneša saņēmām ļoti labas ziņas, ka sezona tiks atsākta, un mums atkal būs iespēja pilnvērtīgi trenēties sporta zālē. Atsākām ļoti intensīvus treniņus, kas nesa arī jau pirmos augļus un guvām uzvaras pirmajos mačos.

Cik daudz darba ieguldīji individuālos treniņos?

No novembra trenējāmies mājas apstākļos pēc trenera dotajiem norādījumiem. Vingrojumus pildīju ar pilnu atdevi, regulāri skrēju krosu, lai uzturētu sevi formā. Pēc ilgāka laika izbaudīju arī ziemas priekus, slēpojot, snovojot un slidojot, jo iepriekš karjerā ziemas laikā rit regulārā sezona un jāpiedalās dažādos turnīros.

Vai pati vari sevi kritiski novērtēt un definēt savas basketbolistes spēcīgākās īpašības un vājākās īpašības?

Uzskatu, ka esmu spēcīga aizsardzībā. Arī cīņa par atlēkušajām bumbām man padodas, un šajā elementā regulāri statistikas rādītājos esmu komandas galvagalī. Visas savas vājās vietas nevēlos atklāt, pie tām cītīgi tiek strādāts, bet vieni no nepatīkamākajiem ir vingrinājumi ar driblu un konusiem.

Kas tevi šajā visnotaļ nomācošajā laikā iedvesmo?

Pavisam noteikti tie ir draugi. Mani draugi spēj pat aukstāko un pelēkāko dienu pārvērst par laimīgāko dienu manā mūžā. Bieži vien esmu piedzīvojumu un augsta adrenalīna meklējumos, un esmu ļoti pateicīga, ka mani tuvākie draugi ir gatavi darīt trakas lietas kopā ar mani. Varu pieminēt, ka pēdējā laikā mani iedvesmo arī Latvijas daba. Esmu pārsteigta, cik tā ir daudzveidīga un skaista.

Patlaban, kad sezona ir atsākusies, kādus ierobežojumus tev un komandas biedrenēm ir jāievēro, lai trenētos un piedalītos sacensībās?

Līdz treniņu zālei mums jādodas maskās. Komanda ģērbjas divās dažādās ģērbtuvēs. Arī, ja dodamies izbraukuma spēlē, tad autobusā mums jālieto sejas maskas. Visdīvainākais šajā visā ir aizvadīt spēles bez skatītājiem. Nav, kas atbalsta.

Kāds ir tavs un komandas lielākais izaicinājums šajā sezonā?

Vislielākais izaicinājums ir sagatavoties spēlēm tā, lai mēs nonāktu visaugstākajā fiziskās sagatavotības punktā, turklāt, izdarot to bez traumām. Ļoti intensīvais grafiks to var apdraudēt, jo mums mēneša laikā jāizspēlē visas sezonas spēles, turklāt, jāpatur prātā tas, ka pilnvērtīgs sagatavošanās process mums nav bijis.

Ar ko tu nodarbojies savā brīvajā laikā ārpus basketbola?

Dzīvoju noteikti savu labāko dzīvi! Esmu Rīgas Stradiņa universitātes veselības specialiātes studente. Studijas, diemžēl, notiek attālināti, tādēļ daudz laika pavadu pie datora. Brīvajā laikā aktīvi atpūšos ar draugiem, taču darām to piesardzīgi, ievērojot visus ierobežojumus.

Diāna Dude absolvējusi Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolu un BK “Jelgava-BJSS” rindas pārstāv jau trešo sezonu. 21 gadu vecā Jelgavas kluba uzbrucēja savas karjeras laikā “Douglas” LSBL aizvadījusi 66 spēles, pārstāvot “Latvija U16”, “RSU” un “Jelgava-BJSS” vienības. 2020./2021.gada sezonā D.Dude Jelgavas komandas rindās divās spēlēs caurmērā guvusi 11 punktus un izcīnījusi 12,5 bumbas zem groziem (trešā labākā visā līgā), un pārtverot 3,5 bumbas (ceturtā labākā visā līgā). Basketboliste savas karjeras laikā pārstāvējusi Latvijas U18 jauniešu komandu un Latvijas U18 3X3 vienību.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Sports