Fantastiskā Enija Ķīvīte atnes uzvaru jelgavniecēm

Viena cilvēks šovs jelgavnieces Enijas Ķīvītes izpildījumā bija vērojams 28.marta “Douglas” Latvijas Sieviešu basketbola līgas spēlē, “Elektrum” olimpiskajā centrā, kur tikās basketbola klubs ”Jelgava-BJSS” un “Kolibri/LU”. Jelgavas kluba jaunā basketboliste mača pēdējā minūtē guva 11 punktus un ar fantastisku tālmetienu, kurš ir kļuvis par vienu no skatītākajiem video sociālajos tīklos, izrāva uzvaru savai komandai.

Trenera Harija Zelča vadītā vienība joprojām aizvadīja cīņu bez divām komandas līderēm Viktorijas Ivanovas un Diānas Dudes, līdz ar to spēle ar vienu turnīra tabulas lejas gala komandām izvērtās ļoti sīva visu 40 minūšu garumā.

Apsteidzot visus notikumus, pamatlaikā līdz 39 minūtei tobrīd vadībā ar 70:66 atradās rīdzinieces. Līdz pamatlaika fināla svilpei bija atlikušas 57 sekundes, kad precīzu tālmetienu pēc Katrīnas Kārkles piespēles realizēja E.Ķīvīte (70:69). Mājinieces atbildēja ar neprecīzu metienu, taču izcīnīja bumbu un ar atkārotu raidījumu panāca 72:69. Trenerijs H. Zelčs pieprasīja minūtes pārtraukumu, pēc kura vēl vienu precīzu tālmetienu realizēja Enija Ķīvīte un rezultāts kļuva neizšķirts 72:72. 

Jau nākamajā uzbrukumā pretinieču spēlētāja Katrīna Litte sapinās driblā, bumbu pārķēra Enija un vienatnē izrāvās uz pretinieču grozu un vadībā ar 74:72 izvirzīja jelgavnieces. “Kolibri/LU” dāmas strauji uzbrukuma negaidot mača pašu izskaņu, sešas sekundes līdz pamatlaika beigām Rīgas kluba spēlētāja Karīna Koreņika ar precīzu  tālmetienu veica vadības maiņu (75:74). Tomēr rīdzinieču prieki bija īsi. Atlikušajā laikā Enija Ķīvīte straujiem soļiem pietuvojās uzbrukuma laukuma pusē tālmetiena līnijai un starp trīs pretinieku aizsardzēm izpildīja metienu trīs punktu vērtē no vienas kājas un bumba lidoja grozā līdz ar finālsvilpi. “Jelgava-BJSS” meitenes visas saskrēja laukumā un neviltoti priecājās ar izcīnīto panākumu un talantīgās basketbolistes fantastisko sniegumu.

17 gadus vecā basketboliste kļuva arī par komandas rezultatīvāko spēlētāju jau otro maču pēc kārtas, gūstot 23 punktus. Basketbolistes rēķinā pieci realizēti tālmetieni,  sešas atlēkušās bumbas, septiņas rezultatīvas piespēles un piecas pārtvertas bumbas. Alise Karlsone izcēlās ar 18 punktiem un 13 izcīnītām bumbām zem groziem, bet Sindija Smirnova un Katrīna Kārkle katra guva pa astoņiem punktiem.

Nākamā spēle “Jelgava-BJSS” vienībai paredzēta 31.martā, kad Jelgavas sporta hallē uzņems BJBS “Rīga/Juniores-2” komandu. 

“Douglas” LSBL

“Elektrum” olimpiskais centrs, 28.marts

BK “Kolibri/LU” – BK “Jelgava-BJSS” 75:77 (18:20, 19:17, 20:15, 18:25)

Jelgava: E.Ķīvīte 23p. + 6ab + 7rp + 5pb, A.Karlsone 18p. + 13ab, S.Smirnova 8p., K.Kārkle 8p., D.Blūma 7p., L.Zambrāne 5p., U.Laugale 5p., L.Čevere 3p., L.Beitāne, Z.Ržiščeva, I.Ozola

 

Turnīra tabula:

B grupa

“Saldus/Sporta skola” 5 – 2, 12p.,

“Daugavpils universitāte” 5 – 2, 12p.,

“Latvija U16” 5 – 2, 12p.,

“Jelgava-BJSS” 5 – 1, 11p.,

“Kandava” 4 – 2, 10p.,

BJBS “Rīga/Juniores-2” 4 – 2, 10p.,

“Jūrmala” 2 – 5, 9p.,

“Kolibri/LU” 2 – 5, 9p.,

“Ikšķiles SS/Dimantu akadēmija” 1 – 6, 8p.,

“Ogre- BS Ogre” 0 – 6, 6p.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Sports