FK “Jelgava” šim gadam piešķirts akadēmijas statuss 1

Latvijas futbola federācijas (LFF) Akreditācijas komisija, izvērtējot jaunatnes futbola klubu darbu 2020. gadā, piešķīrusi akadēmijas statusu biedrībai “Futbola klubs “Jelgava””, ka arī atbilstošu finansējumu 2021. gadam.

Kopā ar FK “Jelgava” futbola akadēmijas statuss un finansējums tika piešķirts vēl 12 sporta organizācijām. LFF akadēmiju finansēšanai 2021. gadā novirzīs 515 000 eiro. Jelgavas bērnu un jaunatnes sporta skolai tika piešķirts 3. līmeņa futbola kluba statuss.

LFF jaunatnes futbola klubu akreditēšanas sistēma paredz uzturēt kvalitatīvu klubu struktūras modeli futbola klubos un skolās, sekmēt darba kvalitātes paaugstināšanu klubos un skolās, nodrošinot augsta līmeņa jauno futbolistu sagatavošanu Latvijas nacionālajai un jauniešu izlasēm, kā arī veicināt futbola klubu un skolu izaugsmi, nosakot attīstības izvērtēšanas kritērijus, kluba attīstības mērķus un sadarbojieties ar futbola klubiem to izpildes panākšanā.

Akadēmijas statusu saņēmušo organizāciju uzdevumi ir gatavot spēlētājus Latvijas nacionālajai izlasei un jauniešu izlasēm, gatavot spēlētājus Latvijas virslīgas čempionātam un nodrošināt visus apstākļus profesionālu futbolistu sagatavošanai. Statusa un finansējuma saņemšanai organizācijai jāatbilst virknei kvalitatīvo un kvantitatīvo kritēriju, starp kuriem ir arī tādi atskaites punkti kā komandu skaits jaunatnes sacensībās, audzēkņu skaits dažādās vecuma grupās, treneru skaits un viņu kvalifikācija, kā arī infrastruktūras prasību, dokumentācijas, juridiskā un treniņprocesa metodiskā atbilstība.

Izmantota Latvijas futbola federācijas informācija.

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Resnais

žurnālisti ar augstāko izglītību, kas ir "status" ?

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.08 14:58

Sports