Futbola skola “Jelgava” ir apstiprinājusi budžetu un nodarbībās plāno iesaistīt 550 bērnu 12

Futbola skola “Jelgava” šogad plāno ieguldīt 682 tūkstošus eiro jauno futbolistu sagatavošanā, lielāko finansējuma daļu piesaistot no privātajiem sponsoriem, kā arī no audzēkņu vecāku iemaksām. Savukārt lielākie tēriņi 2021. gadā paredzēti treneru, fizioterapeitu un cita apkalpojošā personāla atalgojumam un sporta laukumu nomai un uzturēšanai, informē FK “Jelgava” direktors Marks Dresmanis. 

Apstiprinātais futbola skolas budžets paredz, ka vecāku maksājumi nosegs 32% plānoto izdevumu, bet 26% iemaksās futbola skolas sponsors “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””. Tāpat nozīmīgu ienākumu sadaļu veido Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) - 21%), kas skolai kā akreditētai sporta  izglītības iestādei piešķir dotāciju treneru atalgojumiem, un Latvijas Futbola federācija (7%). Jelgavas domes paredzamais atbalsts veido tikai 4%, bet pārējos nepieciešamos līdzekļus plānots iegūt no  laukumu izīrēšanas, līdzdalības dažādos projektos un no citiem avotiem.

Savukārt lielākā izdevumu pozīcija būs atalgojums treneriem un darbiniekiem (49%), pēc tam - sporta laukumu noma un uzturēšana (12%), inventārs un sporta nodrošinājums, administrācija (abas pozīcijas pa 8%) spēlētāju nodrošinājums (7%), 1. līgas komandas uzturēšana (6%), kā arī izdevumi medicīnai, darbinieku izglītībai un citām vajadzībām.

“Vecāku atbalsts jauno futbolistu sagatavošanai mums kā sabiedriskai organizācijai, kas paši piesaistām lauvas tiesu līdzekļu, joprojām ir nozīmīgs, taču ir iezīmējusies pozitīva tendence, kas liecina, ka lielāko daļu finansējuma skolai vairs nav jāsedz no vecāku maciņiem, bet to nodrošina mūsu ģenerālsponsora “Igate” atbalsts un piesaistītais finansējums no IZM,” skaidro futbola kluba “Jelgava” direktors Marks Dresmanis.

Futbols diemžēl nav starp Jelgavas domes prioritāri atbalstītajiem sporta veidiem un tiek finansēts pēc pārpalikuma principa, lai gan pilsētā ar to nodarbojas simtiem bērnu. Futbola kluba “Jelgava” komanda, jaunajā sezonā nesaņemot pašvaldības atbalstu, nestartēs virslīgā, un klubs koncentrēsies uz jaunatnes un bērnu sporta attīstību. Pagājušajā gadā 2. līgā uzvarēja un šogad 1. līgā startēs komanda, kas pilnībā komplektēta no skolas audzēkņiem.

Šogad futbola skolas “Jelgava” plānā ir virkne uzdevumu – turpināt pilnveidot treniņu kvalitāti un programmas, atbalstīt treneru izglītību, nodrošināt bērniem fizioterapeita atbalstu, organizēt diennakts nometnes, turnīrus un futbola festivālu. Paredzēts izstrādāt meiteņu futbola attīstības stratēģiju un ieviest virkni citu jauninājumu.

2020. gadu futbola skola noslēdza ar 490 audzēkņiem no Jelgavas pilsētas un novada, Ozolniekiem un citiem novadiem, un tas par spīti Covid -19 ir līdz šim lielākais skaits skolas vēsturē.

Šogad par spīti ierobežojumiem, kas noteikti pandēmijas ierobežošanai, izvirzīts mērķis sporta nodarbībās iesaistīt 550 Jelgavas un tuvējo novadu bērnus. Pašlaik skola turpina uzņemt zēnus un meitenes no 4 gadu vecuma, ierobežojumu laikā treniņi notiek 2 līdz 5 reizes nedēļā un ilgst no 30 līdz 90 minūtēm. Nodarbības tiek organizētas, stingri ievērojot Covid-19 ierobežošanai noteiktās prasības, – nodarbību grupās ir ne vairāk kā desmit bērnu, ar katru grupu strādā savs treneris.

Foto: Futbola skola "Jelgava"

Pievieno komentāru

Komentāri 12

lidlauks

"Jelgavas domes paredzamais atbalsts veido tikai 4%" - Andža atkal krāj sev balsis uz nākamajām vēlēšanām. Viņam svarīgāk ir grūst naudu ledus un smilšu skulptūrās, nevis atbalstīt bērnu aktivitātes. Lauķim sakas vecuma demence.

pirms 5 mēnešiem, 2021.02.08 12:05

Ha.ha

PEILANAM PAR MAZ UN MAZ.BET UZVESTIES NEMAK.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.08 14:22

Haharim

Viņš vēlas,lai Jelgavā būtu futbols.Daudz tu esi ziedojis?

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.08 16:06

Rodžers

Klubs pieder M. Peilānam! FK Jelgava izveidojušies parādi un citi apgrūtinājumi, ko rada Peilāns liedz klubam jau kuro rezi nonākt jauna investora rokās. Ja Jelgavā vairs nebūs virslīgas komandas, tad par to atbildīgs būs Peilāns. Protams arī jasaka paldies viņam par līdz šim iegūldīto, bet nevar tik bezatbildīgi pašam slīkstot paraut klubu līdzi!

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.08 21:02

Nau labi

Virslīgas nav ,bet Ir 1 līga.. Futbola akadēmija nav, bet ir skola. Jāvāc vairāk bērnus, lai nāk nauda un treneriem un funkcionāriem būtu alga. 4 gadīgie futbolisti!!!! Ne velti šo pasākumu pilsētas vadībā novērtē ar 4 %

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.08 21:15

Viszinis

Ir gan skola, gan akadēmija (viss ir statuss, viens no IzM, otrs no LFF). Cik zināms, pēc IzM arī pārsauca.
Vēsturiski ir bijis gan JFC, gan JFA, tagad FS Jelgava.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.08 21:25

Hi.hi

Peilanam vienmer citi vainigi.No karmas nekur neaizbegsi.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.09 09:05

nu un

viss tagad pieder arī vienotības kapeikai un harim. nāk vēlēšanas,naudu vajag

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.09 13:53

krišs

Laikam Tev vecs info, nu nu, šīm divās personām jau sen tur nekādas saistības nav, tas pats futbola kluba īpašnieks izdarīja visu, lai cilvēki muktu... Netici? Pagaidi un paskaties, kā politiskā reklāma karāsies pie Kārklu ielas stadiona...

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.10 09:31

Kārlis

https://pietiek.com/raksti/ka_jelgavas_futbola_klubs_prihvatize_stadionu?nomob

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.13 13:35

Sports