“Iekustini pavasari!” Jelgavas novadā (FOTO)

Turpinot aizvadītā gada nogalē aizsākto iniciatīvu, dažādus izaicinājumus brīvā laika pavadīšanai svaigā gaisā aktīvi piedāvā Jelgavas novada Sporta centrs (JNSC). Jau vairāk par 300 dalībnieku reģistrējušies patlaban aizsāktajā akcijā “Iekustini pavasari!”, kas rosina aprīlī, ejot, skrienot, nūjojot, orientējoties vai braucot ar riteni, pieveikt vismaz 100 kilometru. Savukārt tiem, kam par kilometru krāšanu tīkamāka šķiet pati būšana dabā, piedāvājumā ir jau trešais laidiens akcijā “Domā un meklē” – ar uzdevumu pēc kartes apciemot astoņas vietas un atminēt astoņas mīklas, lai noslēgumā atrastu “apslēpto lādi”.
Tikmēr vairākas gada pirmajos mēnešos izsludinātās aktivitātes jau noslēgušās, un šonedēļ pagastos nonāca aizrautīgākajiem dalībniekiem paredzētās balvas, tostarp 75 novada skolu audzēkņiem un vēl teju 40 – ģimenēm un draugu komandām, kas bija veiksmīgas pirmās un otrās “lādes” meklējumos. Pirmdien apsveicēji pabija Staļģenē, Glūdā, Vircavā, Elejā un Sesavā, vakar – Valgundē, sumināmos no pārējiem pagastiem aicinot pievienoties.

Četri desmiti videoversiju


Kā pastāsta JNSC sporta darba galvenā speciāliste Gerda Sirmā, divas no gada sākumā izsludinātajām aktivitātēm bija domātas skolēniem. “Februārī aicinājām viņus atbilstoši laikapstākļiem skriet, soļot, slidot, slēpot, nūjot vai braukt ar riteni, pēc iespējas vairāk laika pavadot ārā. Akcents nevis uz kilometru daudzumu, bet ikdienas nodarbi kā tādu. Sporta skolotāji audzēkņu veikumu uzskaitīja un aktīvākos izvirzīja apbalvošanai.” Atsaucība skolās bijusi atšķirīga, no dažas piedalījušies tikai pieci seši, no citas neviens, bet Kalnciema un Vircavas vidusskolā vai Sesavas pamatskolā jau izvērtusies īsta konkurence.
Ar vēl lielāku aizrautību skolēni iesaistījušies video materiālu izstrādes konkursā “Mans vingrinājumu komplekss”. “Nolikums ļāva piedalīties arī pieaugušajiem, bet aktīvākie izrādījās bērni un jaunieši. Saņēmām ap 40 video sižetu, katrs četras piecas minūtes garš. Lai visus izskatītu, bija ko noņemties,” projekta kūrētāja Gerda skaidro, ka konkursa rīkotājiem turklāt pārsvarā iesūtīti tikai skolu iekšējā vērtējumā labākie. Ieskats visu versiju apkopojumā tagad pieejams JNSC mājaslapā, bet pie censoņiem Elejas, Kalnciema, Staļģenes un Vircavas vidusskolā, Sesavas, Vilces un Līvbērzes pagasta Aizupes pamatskolā nonākuši diplomi un atzinības balvas.

Visu rakstu lasiet 22.aprīļa “Zemgales Ziņās”

Foto: Jelgavas novada pašvaldība un Ruslans Antropovs

 

Pievieno komentāru

Sports