Jāņa Lūša kausu izcīna Līna Mūze un Patriks Gailums (FOTO)

Ap 50 šķēpmetēju, tostarp arī daži Lietuvas un Igaunijas pārstāvji, Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā vakar sacentās J. Lūša piemiņas kausa izcīņā. Galvenās trofejas pieaugušo konkurencē izcīnīja Līna Mūze, sasniedzot 64,81 metru, kas šosezon ir piektais labākais rezultāts pasaulē, un Patriks Gailums, kura raidītais šķēps piezemējās aiz 80 metru atzīmes (80,79). Dāmu konkurencē 60 metrus pārsniedza arī Anete Kociņa (62,44) un Madara Palameika (60.10). Vīriem otro un trešo vietu ieņēma Rolands Štrobinders (78,85) un Jānis Svens Grīva (76,14).

Vieglatlētiem Latvijā šīs bija pirmās sacensības šosezon. Epidemioloģisko ierobežojumu dēļ līdzjutēji  tās varēja vērot TV tiešraidē, bet piedalīties bija atļauts tikai izlašu dalībniekiem. Starp tiem šoreiz neredzējām jelgavniekus, pagājušā gada uzvarētājus attiecīgi pieaugušo un junioru konkurencē Gati un Arti Čakšus. Abu treneris Andrejs Vaivads atklāj, ka Gata pirmsolimpisko sacensību grafikā pirmie būs Dimanta līgas mači Geitshedā, Lielbritānijā, bet Artis iedzīvojies sīkā traumā.

Bez mūspuses pārstāvniecības tomēr nenotika arī šī, pēc skaita 27., J. Lūša kausa izcīņa, pirmo gadu junioru konkurencē 600 gramu šķēpu meta Jelgavas novada Sporta centra treneru Imanta Roziņa un Lailas Nagles audzēknes Elva Vestarta un Annika Elizabete Upīte. Veiksmīgāks starts padevās pērn vēl pie jaunietēm uzvaru guvušajai Elvai, kas šoreiz ar 42,49 metru raidījumu gan palika pjedestāla pakājē – 4. vietā. „Līdzīgi bija, arī pirmo gadu startējot U18 konkurencē,” Elvas treneris I.Roziņš vērtē, ka sezona vēl priekšā un Lūša kauss ir cerīgs tās sākums.

 

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Sports