“Jelgava” izcīna Latvijas čempionu titulu roller hokejā

Roller hokeja komanda “Jelgava” sesto reizi izcīna Latvijas čempionu titulu “Latvijas Inline hokeja centra” rīkotajās “Olainfarm” līgas sacensībās. Jelgavas sportisti divpadsmit turnīra spēlēs piedzīvoja tikai vienu zaudējumu pret iepriekšējiem čempioniem – IHK “Vikingi”.

Jubilejas desmito “Olainfarm” inline hokeja līgas Latvijas čempionātu Olaines slidotavā no 16. jūnija līdz 21. jūlijam rīkoja tā nemainīgais vadītājs Andris Antoņēvičs. Ņemot vērā, ka turnīrā piedalās daudzi Latvijas izlases un citu līgu profesionālie hokejisti, tika izvēlēts divu apļu čempionāta formāts, kurā komandas aizvada divas spēles ar diviem puslaikiem, kuri katrs ilgst 10 minūtes.

“Bijām uzstādījuši čempionātam divus mērķus. Lielo – izcīnīt čempionu titulu, mazo – nezaudēt nevienā spēlē,” – tā roller hokeja komandas “Jelgava” viens no organizētājiem Viesturs Cimermanis komentēja “Zemgales Ziņām” jelgavnieku nosprausto uzdevumu turnīram.

Jelgavnieku nospraustais mērķis tika realizēts par 99%. IHK “Jelgava” piedzīvoja zaudējumu tikai pēdējā divpadsmitajā spēlē, piekāpjoties pagājušās sezonas čempioniem IHK “Vikingi” ar rezultātu 3:4 (2:1; 1:3).

“Par cik mēs priekšlaicīgi ar uzvaru pret IHK “Olaine” nodrošinājām sev čempionu titulu, uz spēli pret “Vikingi” izgājuši atslābuši, un tad to vienu spēli zaudējām. Mēs savā starpā izspriedām, ka zaudējums mums būs, kā izaugsmes uzdevums nākošajam čempionātam, lai būtu mērķis uz ko tiekties un šo to savā sniegumā uzlabotu,” – zaudējumu komentēja Viesturs Cimermanis.

“Olainfarm” inline hokeja līgas Latvijas čempionāts ir interesants ar to, ka tajā spēlē daudzas Latvijas hokeja zvaigznes. Šosezon turnīrā piedalījās: Mārtiņš Dzierkals, Eduards Tralmaks, Uvis Jānis Balinskis, Frenks Razgals, Rihards Marenis. Turnīra komandās ir ļoti daudz bijušo un esošo Optibet Virslīgas komandu spēlētāju, kuru starpā ir liels skaits hokejistu, kuri spēlē vai ir spēlējuši “Zemgale/LLU” vai Jelgavas Ledus sporta skolā (JLSS).

Otrā Jelgavas roller hokeja komanda “Pirāti” čempionātā ieņēma ceturto vietu. Tās rindās, kā rezultatīvākie atzīmējās jelgavnieki Gatis Sprukts (Olimp Rīga), Kristers Bormanis (Prizma), Rūdolfs Maslovskis (Marseille, Francija-2).

Viesturs Cimermanis ir arī Latvijas roller hokeja izlases dalībnieks un pastāstīja, ka pagājušā gadā pasaules čempionāts šajā sporta veidā nenotika. Šogad pastāv iespējamība, ka tas tiks aizvadīts Itālijā. Viņš uzskata, ja pasaules čempionāts notiktu līdz augusta sākumam un varētu nokomplektēt komandu ar Latvijas spēcīgākiem hokejistiem, tad mūsu valsts varētu droši pretendēt uz medaļām. Diemžēl parasti čempionāts notiek tad, kad profesionālie hokejisti ir jau devušies uz saviem klubiem un gatavojās jaunajai sezonai.

Turnīra rezultatīvākie spēlētāji

1.       Mārtiņš Dzierkals (IHK Vikingi) – 57 punkti

2.       Eduards Tralmaks (IHK Vikingi) – 49 punkti

3.       Rihards Marenis (IHK Olaine) – 38 punkti

4.       Edmunds Augstkalns (IHK Olaine) – 31 punkts

5.       Gatis Sprukts (IHK Pirāti) – 31 punkts

6.       Aigars Bērziņš (IHK Jelgava) – 28 punkti

 Turnīra tabula

Vieta

Komanda

Punkti

1

IHK Jelgava

33

2

IHK Vikingi

30

3

IHK Olaine

24

4

IHK Pirāti (Jelgava)

21

5

IHK HB

9

6

IHK JB

6

7

IHK Unimars

3

 

Foto: Mārtiņš Lāčplēsis

Pievieno komentāru

Sports