“Jelgava/LLU” uzvar un gaida pretinieku izslēgšanas turnīrā (FOTO)

Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas regulāro čempionātu ar uzvaru noslēgusi “Jelgava/LLU” vienība, kas 6.martā Jelgavas sporta hallē ar 85:80 apspēlēja “Ventspils augstskolu”, tādējādi Rietumu zonas turnīra tabulā nosargājot 1.vietu ar 17 uzvarām un trīs zaudējumiem. Jelgavnieki turpinās cīņu izslēgšanas turnīrā.

Pirmās ceturtdaļas pirmās piecas minūtes tika aizvadītas līdzvērtīgā cīņā. “Jelgava/LLU” galvenais treneris tās vidū pieprasīja minūtes pārtraukumu, pēc kura sākās pozitīva līkne uz augšu. Pirmās ceturtdaļa noslēdzās par labu mājiniekiem ar 27:19. 13 punktus no tiem bija guvis jelgavnieku līderis Armands Seņkāns. Otrajā ceturtdaļā spēles rezultativitāte nokritās. Turklāt kurzemnieki metās sparīgi atspēlēties un izmantot mirkli, kad mājiniekiem nevedās metieni no spēles un tas arī izdevās, atstājot mājiniekus uz 38 punktu robežas un gūstot 43 punktus. Pēc puslaika ventspilnieki atradās vadībā ar 45:38. Pēc 20 nospēlētām  minūtēm “Jelgava/LLU” rindās 18 punkti un septiņas bumbas zem groziem Armanda Seņkāna rēķinā.

Trešajā ceturtdaļā spēles pavediens nonāca atpakaļ Jelgavas basketbolistu rokās, kas pirmajās piecās minūtēs atguvās (13:6) un izlīdzināja rezultātu 51:51 un pēc mirkļa jau Jānis Bērziņš ar precīzu tālmetienu atkal vadībā izvirzīja savu komandu. Uzvarot trešo spēles nogriezni ar 22:15 un ceturto ar 25:20, “Jelgava/LLU” izcīnīja uzvaru visā spēlē ar 85:80.

Produktīva spēle Armandam Seņkānam, kura kontā 29 punkti un 11 atlēkušās bumbas, turklāt sakrājot punktu ražu ar augstu metienu precizitāti (2p. – 6/7, 3p. – 5/11, 1p. – 2/2). Andris Justovičs atzīmējās ar 16 punktiem, bet komandas kapteinis Jānis Bērziņš guva 15 punktus.

Pēc pēdējā mača regulārajā čempionātā trenera Gata Justoviča vadītajai komandai jāsagaida regulārā čempionāta citu komandu atlikušo spēļu rezultāti. Pārējās spēles tiks izspēlētas līdz 15.martam, pēc kura sāksies izslēgšanas spēļu turnīrā. Tajā Rietumu zonas komandas tiksies ar Austrumu zonas komandām, attiecīgi Rietumu 1.vieta pret Austrumu 8.vietu, Rietumu 2.vieta, pret Austrumu 7.vietu un tamlīdz. Pirmajā spēļu kārtā jeb astodaļfinālā uzvarētājs tiks noteikts divu spēļu summā.

“Jelgava/LLU” komanda, kas LBL2 regulāro čempionātu noslēgusi Rietumu zonā 1.vietā patlaban gaida, lai uzzinātu savu pirmās kārtas pretinieku. Patlaban Austrumu zonā cīņā par 8.vietu ir iesaistījušās trīs komandas – BS “Ogre”, “Rīga/DSN” un “RTU”. Teorētiski viena no šīm vienībām stāsies pretim mūsu basketbolistiem play-off pirmajā kārtā.