Jelgavas hokejisti pieliek savu roku Vācijas kausa izcīņā

Arī Jelgavas hokeja pārstāvji pielikuši savu roku, lai Latvijas nacionālā izlase izcīnītu uzvarētāju kausu Eiropas prestižākajā pārbaudes turnīrā “Deutschland Cup”, kas no 5. līdz 8. novembrim norisinājās Krēfeldē.


Latvijas izlasē, kas pirmo reizi piedalījās šajā starptautiskajā turnīrā, tika iekļauti astoņi Jelgavas hokeja pārstāvji. No “Zemgale/LLU” uz izlasi tika izsaukti aizsargi Ēriks Ševčenko un Harijs Brants, kā arī uzbrucējs Ralfs Jevdokimovs. Izlases galvenā trenera Boba Hārtlija pienākumus bija uzticēts pildīt Jelgavas kluba galvenajam trenerim Artim Ābolam, bet par ekipējumu rūpējās Andris Leitis.


Izlases sastāvā startēja vēl trīs jelgavnieki un Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) bijušie audzēkņi – uzbrucēji Gatis Sprukts (HK “Olimp/Venta 2002”), Renārs Krastenbergs (bez kluba) un vārtsargs Rūdolfs Gusts Lazdiņš (HK “Olimp/Venta 2002”).


Latvijas valstsvienība turnīrā aizvadīja trīs spēles. Pirmajā ar rezultātu 4:2 (1:0; 2:2; 1:0) pieveica Vācijas U23 izlasi, otrajā ar 0:2 (0:0; 0:0; 0:2) piekāpās Vācijas nacionālajai izlasei. Turnīra finālā, otro reizi tiekoties ar sacensību saimnieku pieaugušo izlasi, Latvijas hokejisti spēles papildlaikā spēja gūt uzvaru ar rezultātu 3:2 (2:1; 0:0; 0:1; 1:0).


“Protams, šādos laikos uzvara jebkādā turnīrā ir nozīmīga. Turklāt uz Vāciju neatbraucām labākajā sastāvā, bet spēlējām pret ļoti spēcīgu pretinieku. Vienmēr ir patīkami uzvarēt, to nevar noliegt. Arī ģērbtuvē pēc spēles valdīja pacilātības sajūta. Mums liela daļa hokejistu bija no “Optibet” līgas, un lielākā daļa šāda līmeņa spēles piedzīvoja pirmoreiz. Ģērbtuvē valdīja vienotība, ko šodien parādījām arī laukumā,” intervijā portālam “Sportacentrs.com” pēc finālmača atklāja izlases galvenā trenera amata izpildītājs Artis Ābols.


No jelgavniekiem veiksmīgākais starts padevās G.Spruktam, kurš fināla spēlē guva savus pirmos vārtus pieaugušo valstsvienībā. Sprukts piedalījās visās trīs spēlēs, izdarīja četrus metienus vārtu rāmī, guva vienus vārtus, bija uz ledus vēl divu vārtu guvuma laikā un izpelnījās pozitīvu lietderības koeficientu.


R.Krastenbergs arī aizvadīja visas trīs spēles, kuru laikā atdeva divas rezultatīvas piespēles, izdarīja astoņus metienus vārtu rāmī un turnīrā atzīmējās ar pozitīvu lietderības koeficientu.

Pieredzējušais “Zemgale/LLU” aizsargs Ēriks Ševčenko divās spēlēs atzīmējās ar vienu rezultatīvu piespēli, trim metieniem vārtu rāmī un lietderības koeficientu +2.


“Zemgale/LLU” uzbrucējs R.Jevdokimovs piedalījās vienā spēlē, kuru noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu, aizsargs H.Brants – divās spēlēs un pārsvarā darīja “melno darbu”, kurš statistikā neparādās, bet bez kura uzvara nebūtu iespējama. Arī abiem šiem spēlētājiem tā bija debija valstsvienības sastāvā.


Vienā spēlē Latvijas izlases vārtus sargāja JLSS bijušais audzēknis R.Lazdiņš, atvairot 97 procentus no visiem metieniem. Par vienīgajiem ielaistajiem vārtiem atbildība drīzāk būtu jāuzņemas aizsargam, kurš neatradās savā pozīcijā, nevis jaunajam vārtsargam. R.Lazdiņa debijas sniegumu valstsvienībā pozitīvi atzīmēja treneris A.Ābols, tieši vārtsargs šajā mačā tika atzīts arī par komandas labāko spēlētāju.


Foto: Latvijas hokeja federācija, Vācijas hokeja federācija, Marco Leipold, Gata Sprukta un Andra Leiša personīgs arhīvs

Pievieno komentāru

Sports