“Jelgavas” volejbolistes sāk ar uzvaru domes kausa izcīņā (FOTO)

Par labu noskaņojumu Latvijas sieviešu volejbola sezonas sākumā parūpējās volejbola kluba (VK) “Jelgava” sportistes, uzvarot tradicionālajā Jelgavas domes kausa izcīņā. Septembra pēdējās nedēļas izskaņā Jelgavas Sporta halles abos laukumos par sezonas pirmo trofeju cīnījās piecas komandas, savstarpēji izspēlējot viena apļa turnīru. Šoreiz, piesargājoties no Covid-19, izpalika citos gados ierastā Lietuvas komandu līdzdalība, bet arī mūsu valsts volejbolistes spēja demonstrēt atzīstamu cīņas gribu un sezonas sākumam gluži labu meistarību. 

Kausa īpašnieces noskaidrojās tikai pēdējā spēlē, kad turnīra saimnieces VK “Jelgava” tikās ar “Rīgas Volejbola skolas/ LU” komandu. Līdz tam abas kausa pretendentes bija uzvarējušas visās spēlēs, pārspējot attiecīgi Rīgas Stradiņa universitātes/ Minusas Volejbola skolas (“RSU/MVS”), Daugavpils “miLatss” un SC “Mārupe” vienības. Tiesa, ne bez pūlēm, par ko liecina pirmās sacensību dienas sīvākā cīņa, kad  Rīgas Volejbola skolas (RVS) komanda tikai ar 3:2 pārspēja “RSU/ MVS”. Arī VK “Jelgava” pašā pirmajā turnīra spēlē otro setu “atdeva” kādreiz mūsu pilsētas godu pārstāvējušās Ingunas Minusas trenētajai “RSU/ MVS” komandai – 3:1 (25:21; 12:25; 25:17; 25:20). Mārupietes un daugavpilietes gan tika pārspētas bez liekiem uztraukumiem ar 3:0. 

Izšķirošā cīņa sākās ar jelgavnieču ofensīvu, un pirmajā setā pie rezultāta 1:5 RVS treneri Andrejs Odinokovs un Pāvels Seļivanovs bija spiesti pieprasīt pusminūtes pārtraukumu. Tālāk cīņa izlīdzinājās, un saspringtā galotnē pirmo setu jelgavnieces noslēdza savā labā 28:26. Tas deva mājiniecēm zināmu psiholoģisku pārsvaru un otrais sets tika uzvarēts ar 25:18. Pēc diviem uzvarētiem setiem VK “Jelgava” nedaudz atslāba, un trešais sets, pateicoties galvenokārt par labāko RVS komandas spēlētāju atzītās Kristīnes Kramēnas pūlēm, piederēja Rīgas viešņām – 17:25. Ceturtajā atkal iniciatīva jelgavniecēm – 25:20 un 3:1 visā spēlē. Tādējādi Jelgavas domes kauss, ko pasniedza pilsētas mērs Andris Rāviņš, arī šogad palika Jelgavā. Līdz ar volejbolistēm un līdzjutējiem par uzvaru turnīrā priecāties varēja ne tikai volejbolistes un jaunais VK “Jelgava” galvenais treneris Aldis Bērziņš, bet arī kluba prezidents Vladislavs Beitāns, kuram aizvadītā svētdiena bija dubultsvētki – Līvbērzes baznīcā tika kristīts mazdēls Edvards. 

Par VK “Jelgava” labāko spēlētāju tika atzīta ilggadējā uzbrukumu līdere Inese Jursone, bet pēc turnīra treneris A.Bērziņš uzteica komandas pacietīgo un atbildīgo spēli aizsardzībā. “Šis gan ir tikai pārbaudes turnīrs, bet prieks, ka meitenes cīnījās par katru bumbu,” tā A.Bērziņš. “Komandā veiksmīgi atgriezusies saspēles vadītāja Sanda Ragozina, bet pēc bērna kopšanas atvaļinājuma pamazām iejūtas arī otra cēlāja Jana Bērziņa, kā arī Ilona Cehanoviča,” atzīmēja treneris A.Bērziņš. “Liels ieguvums ir Liene Šimkuse, kas sevi labi parādīja jau ši turnīra laikā”. 

Līdz ar jauno papildinājumu jāatzīmē arī iepriekšējo sezonu līderes Līva Sola, kas apliecināja spēju labi pārredzēt laukumu un atrast nenosegtās vietas pretinieču pusē, kā arī kopā ar Kristīni Gabranovu vairākkārt veiksmīgi nospēlēja blokā. Uzvaras kaldināšanā nozīmīgu artavu ieguldīja arī Simona Rozīte, Madara Nemme, libero Dārta Lūse un citas.

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Sports