Jūlija izskaņā – jahtu regate no Jelgavas līdz Kalnciemam

31. jūlijā notiks tradicionālais Jelgavas atklātais čempionāts burāšanā "Jahtas «Nimfa» kauss 2021" Lielupē, jahtām mērojot ceļu no Jelgavas līdz Kalnciemam. Sagaidāms, ka Kalnciemā jahtas ieradīsies un iedzīvotāji tās varēs vērot laikā no pulksten 17 līdz 17.30, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Jahtu regati Lielupē līdz Kalnciemam ik gadu organizē Jelgavas jahtklubs. Starts burāšanas čempionātam tiks dots pulksten 12 Jelgavas jahtklubā Pilssalas ielā 4. Plānots, ka sacensībās piedalīsies vismaz 15 dažādas jahtas un mēros aptuveni 19 kilometrus garo posmu līdz Kalnciemam. Sacensību trase iedalīta divos posmos – no Jelgavas līdz Svētes upes ietekai Lielupē, kas ir deviņus kilometrus garš posms, un no Svētes upes ietekas līdz Kalnciemam pretim autobusu pieturai "Standarts" jeb bijušajam veikalam "Aibe" Jelgavas ielā, kas ir 9,8 kilometrus garš posms.

Kalnciemu jahtas varētu sasniegt ap pulksten 17. Pirmās trīs veiklākās jahtas tradicionāli saņems Kalnciema pagasta kausu par veiktajiem diviem posmiem.

Vakars Kalnciemā jahtu komandām noslēgsies ar sadraudzības volejbola spēli. Kalnciema kultūras organizatore Dace Dalgā informē, ka līdzjutēji 1. augustā pulksten 11 Lielupes krastā arī aicināti pavadīt jahtas atpakaļceļā uz Jelgavu, kur veiklākā jahta saņems īpašo "Nimfas" kausu.

"Atliek vien 31. jūlijā novēlēt brāzmainu vēju, jo bezvējš nav buru draugs un kavē jahtu gaitu. Ļoti ceram, ka arī laika prognoze būs pateicīga gan skatītājiem, gan jahtu komandām," tā D. Dalgā.

Foto: www.jjk.lv

Pievieno komentāru

Sports