Latvijas 3x3 basketbola izlase izcīna ceļazīmi uz Tokijas olimpiādi 3

Austrijas pilsētā Grācā noslēdzies Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs 3x3 basketbolā. Pēdējā spēlē par ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm sacentās Latvijas un Francijas izlases, latviešiem svinot uzvaru ar rezultātu 21:15.

Latvijas 3x3 basketbolisti, Agnis Čavars, jelgavnieks Edgars Krūmiņš, Kārlis Pauls Lasmanis un Nauris Miezis, 30.maijā spraigā ceturtdaļfināla cīņā atspēlēja četru punktu deficītu un ar 21:19 pieveica Lietuvas izlasi, bet tad cīņā par olimpisko ceļazīmi sāpīgi ar 18:20 piekāpās Polijas basketbolistiem. Tādējādi Latvijas basketbolistiem vajadzēja mēroties spēkiem ar Francijas basketbolistiem.

Komandas par olimpisko ceļa zīmi spēli sāka neizteiksmīgi un piesardzīgi. Francūžī izvirzījās vadība ar 5:3 un turpinājumā daudz pārkāpa noteikumus, kas deva iespējas latviešiem. E.Krūmiņš ar agresīvu spēli uzbrukumā guva vairākus punktus, palīdzot Latvijas izlasei iegūstot sešu punktu pārsvaru - 12:6.

Francūži gan netika tuvāk par pieciem punktiem, bet ātri vien Latvijas izlase panāca JAU septiņu punktu pārsvaru - 16:9. Francūži nedomāja padoties, īsā laikā realizējot divus tālmetienus, bet jāspēlē vēl bija piecas minūtes. Rezultāta starpība sadila līdz diviem punktiem, bet tad N.Miezis ar lieliskām piespēlēm un darbībām uzbrukumā nosargāja Latvijas izlasei uzvaru ar rezultātu 21:15.

Jelgavnieks Edgars Krūmiņš pēc mača pateicās visiem par atbalstu un uzsver, ka ļoti lielu lomu spēlēja tas, ka komandas spēlētāji spēja ļoti sakoncentrēties un fokusēties uz šo mērķi, jo šādā turnīrā ar tik lielu atbildību sajūtu mazākā kļūda var izšķirt visu.

Līdz ar to Latvijas 3x3 basketbola izlase kvalificējās Tokijas olimpiskajām spēlēm, pievienojoties Serbijai, Krievijai, Ķīnai, Japānai, Polijai un Nīderlandei, bet pēdējā ceļazīme tiks izspēlēta turnīrā Debrecenā jūnija sākumā.

Olimpiskās kvalifikācijas turnīrs 3x3 basketbolā, Cīņa par olimpisko ceļazīmi

Latvija - Francija 21:15

Latvija: K.Lasmanis 8p., E.Krūmiņš 8p., N.Miezis 4p., A.Čavars 1p.

Foto:  fiba.basketball.com

 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Malači

Pirmais Jelgavnieks sporta spēļnieks - Olimpiādes dalībnieks!!!

pirms 4 mēnešiem, 2021.05.31 22:36

3x3

Prieks par Edgaru! Bērnībā Dambja ielas galā viņam tēvs bija pagalmā uzlicis basketbola grozu - visu vasaru dragājām 3x3. Cerams Edgaram noderēja, lai tiktu tur kur viņš ir tagad.

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.01 16:37

Sports