Latvijas 3x3 basketbolisti triumfē Dohas pasaules tūres posmā

Demonstrējot fantastisku sniegumu finālspēlē, tiekoties ar spēcīgo “Liman” vienību no Serbijas, Latvijas 3x3 basketbola komanda ar jelgavnieku Edgaru Krūmiņu ierindā izcīnīja uzvaru Pasaules tūres posmā Kataras pilsētā Dohā, kurā latvieši svinēja uzvaru arī pērnā gada posmā.

Vakar titula aizstāvēšanu “Riga” 3x3 komanda sāka ar uzvaru pār divām internacionālajām komandām - Japānas “Yoyogi”un Saūda Arābijas “Jeddah”, kas ļāva iekļūt ceturtdaļfinālā. Tajā “Riga” mērojās spēkiem ar kvalifikāciju pārvarējušo Vācijas komandu “Bielefeld”, kas cīņā par vietu ceturtdaļfinālā sagrāva Serbijas komandu “Ub”. Ceturtdaļfinālā latviešu kvartets pārliecinoši sagrāva pretiniekus ar 21:7 un iesoļoja Dohas posma pusfinālā, kur pretim stājās mūsu dienvidu kaimiņu lietuviešu komanda “Utena”.

Gūstot desmit punktus un kļūstot par savas komandas rezultatīvāko spēlētāju, E.Krūmiņš sekmēja savas komandas panākumu ar 21:14,  ievedot “Riga” vienību finālā.

Finālā tiekoties ar spēcīgo “Liman”, bija sagaidāms spraigs mačs. Plānotais scenārijs piepildījās arī realitātē. Vadībā atradās te viena, te otra komanda. Spēles vidū Serbijas “Liman” basketbolisti atradās vadībā ar 11:9 un 18:12. Latvieši nonākuši uz kraujas malas, atspēlējās, cik vien jaudāja, un tas nesa augļus. Pašaizliedzīga darbība aizsardzībā ar lielu enerģiju uzbrukumā latviešiem ļāva izlīdzināt rezultātus, un Kārlis Lasmanis noslēgumā ar fenomenālu tālmetienu izrāva Latvijas komandai uzvaru – 21:20.

Šī "Riga" basketbolistiem bija otrā uzvara kādā no Pasaules tūres posmiem šosezon. Kopvērtējumā nu latviešiem un serbiem ir vienāds punktu skaits pirms fināla posma, kas risināsies Saūda Arābijā 18. un 19. decembrī. Tajā tad arī noskaidrosies šīs saīsinātās sezonas uzvarētājs.

Foto: fiba.play.3x3.com

Pievieno komentāru

Sports