Latvijas 3x3 basketbolisti turpina gatavoties olimpiskajām spēlēm

Pasaules tūres "Challenger" turnīru Francijas pilsētā Puatjē noslēgusi Latvijas 3x3 basketbola izlases bāzes komanda "Riga" ar jelgavnieku Edgaru Krūmiņu ierindā. Latvieši izkļuva no grupa un ceturtdaļfinālā ar 18:21 piekāpās Serbijas komandai "Ub", neiekļūstot pusfinālā.

"Riga" 3x3 basketbolisti, Agnis Čavars, Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis un jelgavnieks Edgars Krūmiņš, 2.jūlijā pirmajā sacensību dienā izcīnīja pirmo vietu grupā, pārspējot Francijas komandas "Nantes" un "Lyon". Ceturtdaļfinālā latviešiem pretī stājās Serbijas komanda "Ub", kas savā grupā piekāpās Lietuvas "Utenas".

Spēles pirmajā minūtē komandas cīnījās līdzīgi, apmainoties ar precīziem metieniem. Pirmie vairāk nekā minimālu pārsvaru ieguva latvieši, kad Miezis realizēja caurgājienu (4:2). Abas komandas spēlēja ļoti fiziski, tādējādi arī krājot piezīmes. Serbiem izdevās panākt izlīdzinājumu ar precīzu tālmetienu, bet rezultāts attīstījās ļoti gausi. Tā pēc četrām spēlētām minūtēm tablo vēstīja neizšķirtu (6:6).

Nākamajā pus minūtē komandas apmainījās ar precīziem tālmetieniem, kā arī sekmīgiem ierāvieniem groza apakšā. Tādējādi spēles vidū rezultāts vēl joprojām bija neizšķirts (9:9). "Riga" basketbolistiem neveicās spēle uzbrukumā, ko izmantoja "Ub", ar diviem tālmetieniem iegūstot četru punktu pārsvaru. Lasmanis un Krūmiņš trīs punktus atspēlēja, atstājot latviešus spēlē. Drīz vien Miezim izdevās atjaunot līdzsvaru uz tablo, sākoties izšķirošajiem notikumiem (15:15). "Ub" atkal izvirzījās vadībā, bet Miezis ar diviem precīziem soda metieniem veica vadības maiņu. Serbi ar sekmīgu darbību aizsardzībā iekrāja divu punktu pārsvaru, bet ar soda metieniem izslēdza "Riga" basketbolistus no turnīra - 21:18.

Līdz ar to "Riga" basketbolisti nespēja iekļūt pusfinālā, noslēdzot turnīru. Latvijas izlases basketbolisti pēc turnīra dosies uz Spāniju, kur turpinās gatavoties gaidāmajām Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Tāpat arī tapis zināms, ka Tokijas olimpiskajās spēlēs atklāšanas ceremonijā Latvijas valsts karogu nesīs 3x3 Latvijas komandas kapteinis Agnis Čavars.

Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Sports