Svaigā gaisā sporta sacensībās varēs piedalīties arī par septiņiem gadiem jaunāki bērni

Ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības noteikumus, svaigā gaisā sporta sacensībās varēs piedalīties arī bērni, kuri ir jaunāki par septiņiem gadiem, trešdien lēma valdība.

Minētās izmaiņas paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Vienlaikus tiek paplašināts sporta sacensību organizatoru loks, atceļot ierobežojumu sporta sacensības ārā organizēt tikai Sporta likumā noteiktā kārtībā atzītajām sporta federācijām vai tās juridiskajiem biedriem.

Jaunie grozījumi noteikumu projektā būs spēkā, kamēr valstī 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 120 slieksni.

Kā skaidroja IZM, esošais regulējums nosaka, ka sporta sacensības ārā drīkst rīkot tikai Sporta likumā atzīto sporta federācijas vai to juridiskie biedri. Patlaban minētais sporta sacensību organizatoru loks ir noteikts būtiski šaurāks, nekā to paredz Sporta likums.

Ņemot vērā, ka kopš minētā ierobežojuma noteikšanas ir pagājis viens mēnesis, kā arī, ņemot vērā faktu, ka epidemioloģiski drošu sporta sacensību organizēšana ir atkarīga no sporta sacensību organizatora spējas ievērot noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, IZM rosina paplašināt āra sporta sacensību organizatoru loku, attiecīgi atceļot ierobežojumu āra sporta sacensības organizēt tikai Sporta likumā noteiktā kārtībā atzītajām sporta federācijām vai tās juridiskiem biedriem.

Vienlaikus tiek noteikts, ka sporta sacensībās svaigā drīkst piedalīties arī bērni, kuri ir jaunāki par septiņiem gadiem. 

Gadījumā, ja 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniegs 120, tad attiecībā uz āra sporta sacensību organizatora juridisko statusu, sportistu vecumu, kā arī ūdens virsmas platības nodrošināšanu peldētapmācības programmās atkal būs piemērojams iepriekšējais regulējums.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Sports