“Zemgale/LLU” pret “Prizma/IHS” šodien sagaida zināmais nezināmajā

Prognozēt šodienas “Zemgale/LLU” izbraukuma spēli pret “Prizma/IHS” nav nemaz tik viegli. Pretiniekiem bija par vienu atpūtas dienu vairāk, kā arī jelgavniekiem ir nepilns komandas sastāvs. Kā šī cīņa beigsies, šovakar varēs vērot “Sportacentrs.com” tiešraidē.

Latvijas hokeja čempionātā ir daudz piemēru, kad vadošās komandas pietiekami nenovērtē galvenā trenera Ērika Miļūna vadīto “Prizma/IHS”. Jelgavniekiem šī pieredze visā pastāvēšanas vēsturē ir lielākā, un vienā sezonā pat maksāja čempionāta medaļas. Rīdzinieku vienību vada pieredzes bagātais kapteinis Armands Bērziņš, bet tās sastāvā ir bijušie “Zemgale/LLU” spēlētāji – Kristers Bormanis, Raivis Kurnigins, Ēriks Ozollapa un Reinis Petkus, kuriem ir īpaša motivācija pacīnīties pret savu bijušo klubu. Ozollapa gan nav bijis uz laukuma pēdējās spēlēs, un nav zināms, vai spēlēs arī šodien. Savukārt vārtsargs Petkus jau ir kļuvis par komandas jauno pārliecības avotu un pie atbilstoša komandas biedru atbalsta, pārspēt viņu nebūs viegli.

Savukārt “Zemgale/LLU” bija tikai viens treniņš pēc svētdienas zaudējuma “Olimp/Venta 2002”, kurā īpaši daudz nevarēja pastrādāt pie kļūdu labošanas. Jelgavniekiem ir arī zināmas sastāva problēmas, jo traumu un citu iemeslu dēļ nav pilnībā nokomplektēti visi četri uzbrucēju virknējumi, kā arī ir robi aizsardzībā. Pēc garā spēļu pārtraukuma ar rezultativitāti nepriecē arī komandas pirmā maiņa, kurai pagaidām neizdodas atjaunot savu precizitāti.

Mēģinot prognozēt spēles gaitu, var secināt tikai, ka mūs sagaida zināmais nezināmajā. “Prizma/IHS” ir spēlētāji, kuri māk iemest ripu vārtos, un, ja viņi to izdarīs pirmie, tas var ietekmēt jelgavnieku spēles plānu. “Zemgale/LLU”, lai uzvarētu, nepieciešams pildīt trenera uzdotos uzdevumus, laicīgi atgriezties aizsardzībā, precīzi atdot piespēles partneriem, maksimāli jākontrolē ripa un jāmet, jāmet, jāmet vārtu rāmī, nezaudējot savu tempu. Galvenais treneris Artis Ābols arī liek lielu uzsvaru uz precīzu spēli bez ripas, neļaujot pretiniekiem spēlēt savā aizsardzības zonā. Rīdzinieki noteikti daudz provocēs viesus uz pārkāpumiem, līdz ar to hokejistu spēles disciplīna var kļūt par atslēgu cīņas iznākumam.

Spēle norisināsies, Rīgā, "Volvo" sporta centra hokeja hallē, un tā notiks bez skatītāju klātbūtnes. Šodienas vienīgās "Optibet" hokeja līgas cīņas tiešraidi varēs vērot “Sportacentrs.com” mājaslapā, un tā sāksies pulksten 19.

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Sports