Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Rosīgi aizvadītas Stādu dienas Jelgavā (FOTO)

Spītējot vienam no pēdējo gadu aukstākajiem pavasariem, dārzu mīļi Jelgavas Stādu dienās meklēja gan kaut ko ziedošu puķu dārzam, gan stādāmo dārzeņu dobēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas, ka pavasarī cilvēki ir noilgojušies pēc ziediem, bija skaidri manāms arī viņu iepirkumu maisos. Bieži no tiem galvas bija pabāzušas rozes un citas jau izplaukušas puķes.

Kādas stādaudzētavas pārstāvji, jautāti, kas šoreiz pircēju iecienītākie augi, norādīja uz gandrīz vienīgajām stendā pilnziedā esošajām nelielām, koši dzeltenām puķītēm, kuras paredzētas saulainiem akmensdārziem.

Rindas veidojās arī pie atsevišķiem augļu koku un ogu krūmu tirgotājiem, kādu interesē plūmes, citu – jāņogas, ērkšķogas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēsās naktis, protams, atturīgāk lika raudzīties uz sala neizturīgajām kultūrām, tomēr jelgavniece Rasma Stādu dienās bija iecerējusi nopirkt noteiktas šķirnes arbūza dēstus. Savukārt pāris no Ozolniekiem, gatavojoties tomātu maratonam, meklēja garšīgāko dzelteno tomātu stādus. Siltumnīca esot gatava, bet salnu gadījumā tomāti tiks silti sasegti.

“Zemgales Ziņas” novēroja, ka, neskatoties uz brīvdienu, pircēji pirmajā tirgus darba stundā jau bija pamanījušies šur tur iztukšot stādu kastes.

Aptaujātie tirgotāji norādīja, ka pircēju izvēle ir ļoti dažāda. Kāds meklēja garšaugus, cits neliela auguma skujkokus, bet arvien aktuāla arī klasika: hortenzijas, bārbeles. “Izvēlas no visa kā, jo cilvēki vēlas uzfrišināt dārzu,” – tā cilvēku interesi raksturoja kāda pārdevēja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāki vecākā gada gājuma pircēji bija sagatavojuši sarakstu ar augiem un to šķirnēm, kuras vēlētos nopirkt. Jelgavniecei Ilgai saraksts kalpo ne tikai, lai atcerētos, kas nopērkams, bet arī, lai pasargātu maku no spontānie pirkumiem.

Kāda stādu tirgotāja jelgavniekiem velta atzinīgus vārdus, jo daudzi esot sagatavojušies tirgum: nāk ar savām kastēm un groziņiem, ne tā kā stādu parādē Siguldā.

Dārza mīļi šādas reizes izmanto arī, lai izprašņātu pieredzējušos audzētājus par dažādiem audzēšanas knifiem un likstām dārzā, piemēram, kā pareizi audzējamas mēnešzemenes vai kāpēc iznīkušas delfīnijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: Kristīne Sēnele

Foto: Ruslans Antropovs un Eva Mellēna

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.