Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Starptautiskie piena nozares eksperti Latvijā vērtēs nozares perspektīvas

No 10. līdz 13. jūnijam Latvijā notiks Starptautiskā Piena pētniecības tīkla IFCN ikgadējā konference, tās tēma šogad ir “Enerģijas krīze piena nozarē: izaicinājums vai iespēja?”, informē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konferencē piedalīsies 77 eksperti no 35 pasaules valstīm, kuri vērtēs nozares perspektīvas, tajā skaitā – situāciju Latvijā.

Konferenci rīko pēc LLKC iniciatīvas, nodrošinot iespēju Latvijai aktuālus jautājumus pārrunāt ar nozares ekspertiem no visas pasaules. Konference notiks vairākas dienas, un tās laikā tiks apmeklētas divas piensaimniecības Aizkraukles novadā – z/s “Dārznieki” un SIA “Vecsiljāņi”, lai dalībniekiem praktiski parādītu, kā iegūst pienu dažāda lieluma saimniecībās. Konferences laikā IFCN eksperti sniegs ziņojumu par piena tirgus prognozēm tuvākā un tālākā nākotnē dažādos pasaules reģionos, kā arī novērtēs situāciju lopkopībā un saimniecību nākotnes perspektīvas. Eksperti analizēs arī enerģijas krīzes ietekmi un iespējas dažāda lieluma saimniecību pārvaldībai augstas inflācijas un nenoteiktības apstākļos.

LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis: “Latvijā vidējā piena iepirkuma cena šobrīd ir vidēji 34 centi par kg, kas ir par 31% mazāk salīdzinājumā ar augstāko cenu līmeni pērn un par 29% mazāk nekā patreiz vidēji ES. Pēc LLKC veiktās ekonomiskās analīzes datiem, pērn piena pašizmaksa bija 45 centi kg, un ir skaidrs, ka šī brīža cena rada zaudējumus un apdraud piensaimnieku darbību nākotnē. Tādēļ ar lielu interesi gaidām IFCN konferenci Rīgā, kur tiks pārrunāti arī jautājumi, kas skar saimniecību izmaksu struktūru. Ne velti konferences tēma ir “enerģijas krīze piena lopkopībā”, kas ir aktuāla visa pasaulē un ietver ne tikai elektrības un degvielas, bet arī barības izmaksas, kas ir būtiski kāpušas 2022. gada laikā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plašāk par konferenci ŠEIT.

Foto: No LLKC arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.