Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Šūmaņu mežā izzāģēs mizgraužu bojātās egles

Jelgavas pašvaldības apsaimniekotajā Šūmaņu mežā konstatēti egļu astoņzobu mizgrauža postījumi. Lai mazinātu kaitēkļa izplatīšanos, mežā izzāģēs bojātās egles 1,6 hektāru platībā, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pilsētsaimniecība” norāda, ka pagājušajā gadā bojātās egles jau tika izzāģētas Viskaļu mežā. Ja audzei uzbrūk liels skaits kaitēkļu, tad to var nopostīt pat nepilnas sezonas laikā. Iedzīvotajiem būtu noderīgi zināt pazīmes, kas liecina, ka kokā ir ieperinājies kaitēklis. Mizgrauža svaigi invadēti koki ir egles ar zaļām skujām un svaigiem vienu milimetru lieliem caurumiem – ieskrejām koka stumbrā, kur pie koka sakņu kakla ir sakrājušies brūni mizas milti (vai egles ar zaļām skujām un daļēji nolobījušos mizu).

Iedzīvotāji aicināti, redzot savā mežā egles ar šādiem bojājumiem, nekavējoties vērsties Valsts Meža dienestā. Jāpiebilst, ka kaitēklis pārsvarā apdraud egles, retāk priedes, bet citus kokus neposta. Tā izplatība pēdējos galdos Latvijā ir kļuvusi par tik nopietnu problēmu, ka šobrīd no 2023. gada 1. jūlija līdz 1. septembrim valstī izsludina mežsaimnieciskās darbības ierobežojumus vērtīgajās egļu audzēs visā Latvijas teritorijā.

Foto: “Pilsētsaimniecība”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.