Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sumina dobelnieku Gunti Eniņu deviņdesmit gadu jubilejā

Klātesot Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietniekam Edgaram Laimiņam, jubilāra radi, draugi, kolēği, dažādi Latvijā zināmi kultūras un dabas jomas cilvēki, kā arī domubiedri no sabiedriskā fonda “Dabas retumu krātuves” 18. jūnijā bija pulcējušies Dārzkopības institūta ceriņu dārzā, lai sirsnīgi suminātu dobelnieku Gunti Eniņu 90 gadu jubilejā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dobeles novada pašvaldības vārdā, esmu pagodināts sveikt ne tikai mūsu novada, bet arī visas Latvijas skaistās dabas pētnieku, aktīvistu un aizstāvi. Dobeles novada pašvaldība lepojas ar ikvienu, kurš nesavtīgi dod savu artavu novada un visu mūsu cilvēku labā un tādēļ mēs vēlam nezaudēt dzīves dzirksti un labu veselību,” uzrunājot jubilāru, teica E.Laimiņš.

Guntis Eniņš ir pazīstams latviešu vides aizsardzības un sabiedrisks darbinieks un dižkoku un citu dabas pieminekļu pētnieks. Vairāku populārzinātnisku grāmatu autors. Saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni. G.Eniņš ir apzinājis un aprakstījis vairāk nekā 900 dižkoku, Latvijas PSR laikā panācis dižkoku spridzināšanas aizliegšanu. Viņš nodarbojās arī ar dižakmeņu, kultakmeņu, alu, pazemes ezeru pētīšanu, atklāja vairākus pilskalnus. Publicējis vairāk nekā 600 rakstu, ir vairāku grāmatu autors vai līdzautors.

Latvijas Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Andrejs Svilāns, kurš arī piedalījās jubilejas pasākumā pēc tā savā “Facebook” profilā rakstīja: “Daudz laimes jubilāram! Viņa grāmatas mani ir iedvesmojušas kopš skolas laikiem.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopīgiem spēkiem pasākuma laikā dārzā iestādīts ceriņš “Imants Ziedonis”. Veltot apsveikuma vārdus savam onkulim, pazīstamā latviešu ceļotāja un grāmatu autore Zane Eniņa sociālajos tīklos raksta: “Guntis Eniņš tika pie savas ceriņu šķirnes, kas man šķiet pasakaina dāvana no Dobeles ceriņu dārza, kura skaistumā notika pulcēšanās.”

“Dārzkopības institūts Guntim Eniņam 90tajā dzimšanas dienā dāvināja jaunu ceriņu šķirni ‘Guntis Eniņš’, kas uzplauks ik gadu maijā ar lieliem, skrajiem un vienkāršiem purpura ziediem,” stāsta institūta vadītāja Inese Ebele

Informāciju sagatavoja Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: Dobeles novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.