Sveikti sportisti par sasniegumiem 2022. gada otrajā ceturksnī (FOTO)

Jelgavas sporta hallē 15. jūlijā teikts paldies Jelgavas sportistiem un treneriem par sasniegumiem šā gada otrajā ceturksnī – aprīlī, maijā un jūnijā, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

“Man ir patiess prieks un lepnums lasīt par jūsu sasniegumiem, bet tagad mēs tos arī visi kopā atzīmēsim,” klātesošos sveica Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne.

Otrajā ceturksnī Jelgavas sportistiem panākumi bijuši uz ūdens – smaiļošanā un kanoe airēšanā, airēšanā, ātrumlaivu motosportā, peldēšanā –, vieglatlētikas stadionā, ringā, parterī un uz tatami, kā arī vēl vairākos citos sporta veidos. Kopumā sveikti 24 sportisti un viņu treneri un divas sporta spēļu komandas.

“Lai jums arī turpmāk ir lieliski panākumi, lai spēks, izturība un veselība un lai kopdarbs ar treneriem vainagojas ar labiem rezultātiem,” novēlēja R.Vectirāne.

Smaiļošana un kanoe airēšana

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš (treneris – Sergejs Bobkovs)izcīnīja sudraba medaļu Eiropas U-23 čempionātā vieniniekos 1000 metros, savukārt trenera Jura Laura audzēkne smaiļotāja Melānija Čamane kļuva par Latvijas čempioni juniorēm garajās distancēs vieniniekos (distances garums bija 3200 metri) un izcīnīja 7. vietu Eiropas čempionātā juniorēm divniekos 500 metru distancē.

Spēka sports

Par divkārtēju Eiropas čemionu ārmreslingā U-21 vecuma grupā kļuva

“Legacy Jelgava” pārstāvis Kristaps Blūmanis, savara kategorijā līdz 75 kilogramiem uzvarot gan ar labo, gan ar kreiso roku. Viņš startēja arī pieaugušo konkurencē, šajā pašā svara kategorijā izcīnot 3. vietu ar kreiso roku.

Pauerliftinga sporta kluba “Apolons” pārstāve Edīte Ķenģe (treneris – Edmunds Jansons) kļuva par Latvijas čempioni svaru stieņa spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu svara kategorijā līdz 69 kilogramiem. Edīte pusi sava svara pacēla 35 reizes, uzstādot arī Latvijas rekordu.

Airēšana

Jelgavas BJSS airētājs Romeo Mednis kļuva par Latvijas čempionu garajās distancēs – 6000 metros – vieniniekos. Par Latvijas čempionu junioriem vieniniekos 2000 metru distancē kļuva Patriks Strazds, kuram čempiona tituls arī divniekos 2000 metru distancē pārī ar Andreju Kļaviņu un četriniekos 2000 metros kopā ar Andreju Kļaviņu, Valteru Sējānu un Emīlu Niku Donovu. Junioru četrinieks izmēģināja spēkus arī Eiropas čempionātā, kurā izcīnīja 11. vietu. Airētāju trenere ir Agita Puriņa.

Cīņas sports

Veiksmīgs starts Latvijas boksa čempionātā junioriem padevās kluba “Olimpiskais rings” sportistiem. Treneris Aleksandrs Knohs līdz Latvijas junioru čempiona titulam aizveda Artūru Vaišļu svara kategorijā līdz 60 kilogramiem, Denu Džošnu svara kategorijā līdz 66 kilogramiem un Kirilu Smirnovu svara kategorijā līdz 80 kilogramiem.

Jelgavniekiem panākumi bija arī Latvijas čempionātā džudo. Par valsts čempionu junioriem svara kategorijā līdz 46 kilogramiem kļuva Jelgavas BJSS sportists trenera Gunta Malēja audzēknis Artjoms Grigorjevs.

Ļoti rezultatīvs nogrieznis bijis kluba “Jiu Jitsu Team Jelgava” sportistam Jānim Kogutičam (treneri – Romāns Jermaļonoks, Pāvels Kudrovs). Viņš izcīnīja 1. vietu starptautiskajā greplinga turnīrā “Adcc Estonia open” NO GI klasē svara kategorijā līdz 100 kilogramiem, IGF greplinga turnīrā “Klaipeda open” Gi un NO GI klasē open svara kategorijā, greplinga turnīrā “Kaunas open” svara kategorijā līdz 100 kilogramiem un Latvijas čempionātā greplingā NO GI klasē svara kategorijā līdz 100 kilogramiem.

Orientēšanās

Orientēšanās kluba “Alnis” pārstāvis Endijs Titomers izcīnīja 1. vietu Latvijas čempionātā orientēšanās sprintā.

Vieglatlētika

Jelgavas BJSS vieglatlēte Albertīna Rudņeva (trenere – Laila Nagle) kļuva par Latvijas čempioni vieglatlētikā 3000 metru šķēršļu skrējienā, turklāt Albertīnas rezultāts ir arī Jelgavas rekords junioriem šajā distancē. Jelgavas Vieglatlētikas kluba skrējējs Toms Komass trenera Viktora Folkmaņa vadībā otro gadu pēc kārtas kļuva par Latvijas čempionu 100 kilometru skrējienā. Kluba pārstāvis Edgars Bergs (trenere – Maija Ukstiņa) izcīnīja 1. vietu Latvijas čempionātā paravieglatlētikā lodes grūšanā

Peldēšana

Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas sportisti guva panākumus Latvijas atklātajā čempionātā. Individuālajos peldējumos par Latvijas čempioniem kļuva Jevgeņijs Boicovs (trenere – Astra Ozoliņa) 50 un 100 metros brasā un Laura Šinkus (trenere – Anželika Paegle)  50 metros uz muguras. Jelgavai arī čempioni 4×100 metru kompleksajā stafetē. Komandā peldēja J.Boicovs, Kristians Brenčs (trenere – Inga Arnīte), Elijs Aleksejevs (trenere – Astra Ozoliņa) un Deniss Petrago (trenere – Jeļena Visocka).

Ūdens motosports

Sezona sākusies arī ūdens motosportā. Jelgavas kluba “Paisums” pārstāvim Mārtiņam Lausam izdevās izcīnīt 2. vietu Baltijas čempionātā ātrumlaivām laivu klasē “RN-2000”.

Sporta spēles

Pavasarī ierasti sezona noslēdzas sporta spēļu komandām, un šogad Jelgavas sporta fani tika krietni palutināti. Pirmo reizi komandas pastāvēšanas vēsturē par Latvijas hokeja virslīgas čempioniem kļuva hokeja komanda “Zemgale/LLU” ar galveno treneri Arti Ābolu un savu otro čempionu titulu Latvijas Nacionālajā basketbola līgā izcīnīja basketbola komanda “Jelgava” ar galveno treneri Gati Justoviču.