Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tautas ataudzes veicināšanai piedāvā līdz ar bērna piedzimšanu samazināt studiju kredīta nastu

Imants Parādnieks

Līdz ar pirmā bērna piedzimšanu vecākiem varētu tikt uz pusi samazināta studiju un studējošo kredīta nasta, bet līdz ar otrā bērna piedzimšanu šo kredītu varētu dzēst pilnībā, paredz viens no piedāvātajiem tautas ataudzes veicināšanas pasākumiem, kurus šorīt intervijā Latvijas Radio ieskicēja sadarbības platformas “Demogrāfisko lietu centrs” vadītājs Imants Parādnieks (NA).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš uzsvēra, ka demogrāfiskās situācijas uzlabošanai ir jāīsteno plašs pasākumu komplekss, un valsts politika šajā jomā nedrīkst būt kampaņveidīga. Tautas ataudzes politikai, pēc viņa teiktā, ir jābūt mērķtiecīgai, precīzai un ļoti dinamiskai.

Parādnieks informēja, ka galvenie tautas ataudzes stratēģijā iekļautie uzsvari ir likti uz dzīves kvalitātes celšanu un pakalpojumu pieejamības veicināšanu ģimenēm ar bērniem.

Kā viens no šādiem pasākumiem varētu būt studiju un studējošo kredīta nastas atvieglošana, paredzot, ka līdz ar pirmā bērna piedzimšanu tas tiek samazināts uz pusi, bet līdz ar otrā bērna piedzimšanu – dzēsts pilnībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl bērnu dzimšanu veicinātu mājokļu pieejamības programmas uzlabošana ģimenēm ar bērniem un bērnu kopšanas pabalsta palielināšana, sacīja “Demogrāfisko lietu centra” vadītājs.

Pēc Parādnieka teiktā, visbūtiskākais faktors, kas patlaban attur ģimenes no bērna laišanas pasaulē, ir pirmsskolas vecuma bērnu uzraudzības un izglītības iestāžu nepieejamība. Eksperts uzskata, ka valstī vajadzētu ieviest vienotu sistēmu, kas uzliktu pašvaldībām pienākumu sniegt visiem vecākiem vienlīdzīgu atbalstu šajā jomā.

Desmit gadu garumā tapusī Tautas ataudzes stratēģija tiks prezentēta šodien pulksten 10.30 Rīgā, viesnīcas “Hotel Bergs” Stikla zālē.

Foto: mammamuntetiem.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.