Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tehnoloģiju vidusskola sacentīsies starptautiskā konkursa “Tehnoloģiju balva ilgtspējīgai pasaulei” finālā

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola ar projektu “E-es” jeb energoefektivitātes sacensībām iekļuvusi starp top 5 komandām starptautiskā konkursa «Xplore 2023 Tehnoloģiju balva ilgtspējīgai pasaulei” sektorā “Izglītība” un oktobrī Vācijā piedalīsies finālā, lai cīnītos par uzvaru, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursu rīko “Phoenix Contact” – pasaules tirgus līderis elektrifikācijas, tīklu izstrādes un automatizācijas jomās.

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas direktores vietnieks un viens no projekta īstenotājiem Kaspars Antonevičs stāsta, ka skola konkursā piedalās ar projektu “E-es” jeb energoefektivitātes sacensībām. Šī projekta ietvaros pagājušā mācību gadā 4. līdz 9. klašu skolēnu komandas būvēja elektrotransportlīdzekļus, gada beigās ar pašbūvētajiem transportlīdzekļiem sacenšoties trasē dragreisa, vadāmības, bremzēšanas, ekonomiskākās braukšanas un ātruma disciplīnās. Tādējādi skolēni praksē apguva dizaina domāšanas soļus no izpētes un putuplasta prototipa līdz konstruēšanai un testēšanai. Pa ceļam apgūtas programmēšanas un elektronikas pamatiemaņas, kā arī daudz fizikas, konstruējot piekares, piedziņas, stūrēšanas, paātrinājuma un citas sistēmas.

Skolas projekta mērķis ir veicināt jauniešu darbošanos otrreizējas izejmateriālu izmantošanas, atjaunojamās enerģijas, ekonomikas tendenču, radošuma, inženierzinātņu un IT kontekstā kā arī veicināt sadarbību ģimenes ietvaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No visiem pretendentiem, kuri vēlējās piedalīties konkursā, iepriekšējā mācību gada sākumā tika izraudzītas 100 komandas no 30 valstīm un pieciem kontinentiem, kas gada laikā izstrādāja projektus ar “Phoenix Contact” atbalstu. Galvenokārt komandas veidoja universitātes, jaunuzņēmumi un profesionālās skolas dažādās nominācijās. Un šonedēļ žūrija paziņoja piecas finālistu komandas katrā sektorā, kuras oktobrī tiek gaidītas uzņēmuma mītnē Vācijā, lai cīnītos par uzvaru. To vidū ir arī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, kas sacentīsies sektorā “Izglītība”.

Sīkāka informācija par Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas projektu “E-es” pieejama Facebook.com lapā www.facebook.com/jtvees.

Vairāk par skolēnu un studentu pašbūvēto auto sacensībām var uzzināt ŠEIT.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.