Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tērvetē aizvadīts Baltijā lielākais meža izziņas pasākums

26. un 27. maijā AS “Latvijas valsts meži” dabas parkā Tērvetē jau 3 reizi noritēja Baltijā lielākais meža izziņas pasākums “Latvijas Meža dienas”, kas divu dienu laikā pulcēja teju 14 700 apmeklētāju, informē Dobeles novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad pasākuma tēma bija “Mežs un klimats: vai mežs izglābs pasauli?”, un atbildi uz šo jautājumu divu dienu garumā varēja uzzināt no vairāk kā 100 meža nozares organizācijām izveidotajās izziņas stacijās. Tās informēja par mežā sastopamiem augiem, kokiem, dzīvniekiem, augsni un zemes izstrādi, kokapstrādes daudzveidīgo tehniku, kā arī iepazīstināja ar meža audzēšanas ciklu un mācību un karjeras iespējām meža nozarē. 

Skolu dienā, 26. maijā, pasākumā viesojās grupa “Citi zēni”, kas ne tikai sniedza koncertu, bet kopā ar SIA “Zaļā josta” apbalvoja makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2022./2023. mācību gada sezonas uzvarētājus. Šī mācību gada laikā konkursā tika iesaistīti vairāk nekā 113,8 tūkstošus bērnu un jauniešu, pārstrādei nogādājot 635 tonnas 705 kg makulatūras, kas ir par 80 tonnām vairāk nekā pērn.

Savukārt 27. maijā rīts iesākās ar radiouztvērēju klausīšanos, jo SWH tiešraidē, no tam paredzētas speciālās telts, ikvienu Latvijas iedzīvotāju uzrunāja Dobeles novada pašvaldības deputāte Dace Reinika, kas visus aicināja šai dienā doties uz Tērveti. Vienlaikus tā bija iespēja aicināt interesentus vasaras sezonā apmeklēt Dobeles novadā notiekošos pasākumus, kas norisināsies Dobelē, Aucē un Tērvetē, kā arī izteikt lepnumu par dabas parku Tērvetē, kas spēj nodrošināt Baltijas mēroga pasākuma kvalitatīvu norisi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bija iespēja vērot medību suņu paraugdemonstrējumus, baudīt mūzikas grupas “Knīpas un Knauķi” priekšnesumus un apmeklēt “Bermudu Divstūra” uzstāšanos.

Meža dienas tiek rīkotas ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

Pasākuma organizētāji ir AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību, SIA “Zaļā josta” un vairāk nekā 100 meža nozares organizācijām. 

Foto: Dobele.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.