Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tiesa noraida 40 kolektīvās sūdzības par Jelgavā plānotās krematorijas būvniecības apturēšanu

Administratīvajā rajona tiesa Jelgavā šodien lēma noraidīt 40 kolektīvās sūdzības iesniedzēju pieteikumu, ar kuru tiek lūgts uz tiesāšanās laiku apturēt Jelgavā, Zālītes ielā plānotās krematorijas būvniecību, aģentūrai LETA apliecināja tiesa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā 14 dienu laikā no lēmuma pieņemšanas dienas, iesniedzot blakus sūdzību Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu namā.

Tiesa vērtēja Jelgavas pilsētas domes atbalstītā uzņēmēju ieceri par sēru nama un krematorijas būvi Zālītes ielā 2, Jelgavā. Līdzās atbildētājam Jelgavas pašvaldībai tiesas procesā ir iesaistīta arī trešā persona – SIA “Krematoriju apvienība”, kas pārstāv uzņēmēju, kurš plāno būvēt minēto sēru namu.

Lieta pēc būtības tiks skatīta pēc pagaidu aizsardzības lūguma izskatīšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kapsētas teritorijā Zālītes ielā 2 plānots izveidot kapu saimniecībai mūsdienīgai funkcionēšanai nepieciešamos pamatobjektus – atvadu zāli un krematoriju, kā arī zvanu torni un kolumbāriju, aģentūru LETA informēja uzņēmuma īpašnieks Edgars Timpa.

Viņš uzsvēra, ka projektētie objekti būs ar mūsdienīgu arhitektonisko veidojumu un elegantu fasāžu apdari. “Tie kvalitatīvi attīstīs apbedīšanas pakalpojuma risinājumu reģionā. Objektiem būs ērta piekļuve, tie nodrošināti ar automobiļu stāvvietām. Tādējādi neizmantotais zemes gabals kļūs par racionālu un kvalitatīvi funkcionējošu Jelgavas Meža kapu kompleksa sastāvdaļu,” skaidroja Timpa.

Tā kā Latvijā krematorijas būvniecība un izvietošana ir pieļaujama vienīgi uz zemes vienības, kuras lietošanas mērķis ir kapsētu teritorijas apbūve, lēmums par krematorijas būvniecību uzņēmumā pieņemts par labu Jelgavai, jo bija pieejams apbūves zemesgabals kapsētu teritorijas un ar tām saistīto ceremoniālo ēku un krematoriju apbūvei. Kopumā krematorijas projekts tiks īstenot uz apbūves tiesību līguma pamata pēc iespējas īsākā termiņā, lai spētu piedāvāt kremācijas pakalpojumus Zemgalē, Pierīgā un pārējās valsts teritorijas iedzīvotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Jelgavas pašvaldības sniegto informāciju, apbūves tiesību maksa gadā ir 6050 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Zemesgabals ir 15 000 kvadrātmetru plašs, un pašvaldība rīkoja rakstisku izsoli par apbūves tiesības piešķiršanu krematorijas-sēru nama, kolumbārija un to funkcionēšanai nepieciešamo inženierbūvju izbūvei.

Krematorijas darbā paredzēts izmantot kremācijas krāsni, kremulātoru jeb pelnu smalcināšanas iekārtu un pārējo aprīkojumu, kas būtu nepieciešams kremācijas pakalpojuma sniegšanai. Sākumā ir plānots veikt ap 2500-3000 kremāciju gadā, savukārt laika gaitā palielināt kremācijas skaitu.

Jau ziņots, ka Edgaram Timpam piederošā SIA “Krematoriju apvienība” uz Jelgavas pašvaldības zemes plāno sākt būvēt krematoriju un kolumbāriju. Kapsētas teritorijā Zālītes ielā 2 plānots izveidot kapu saimniecībai mūsdienīgai funkcionēšanai nepieciešamos pamatobjektus – atvadu zāli un krematoriju, kā arī zvanu torni un kolumbāriju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Firmas.lv” dati liecina, ka “Krematoriju apvienības” nosaukums līdz pērnā gada maijam ir bijis “Primo RB”. Tāpat arī maijā uzņēmuma valdē Renāru Boitmani nomainīja Timpa. Boitmanis līdz tam bija arī “Primo RB” īpašnieks.

Foto: no Jelgavas pašvaldības arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.