Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tiesībsarga biroja pārstāvji vērtē vides pieejamību Skolotāju ielā 8

Lai novērtētu vides pieejamību, šonedēļ ēku Jelgavā, Skolotāju ielā 8 apmeklēja Tiesībsarga biroja vecākā juriste Viktorija Grišuļonoka un biroja pieaicinātais vides eksperts no invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” Jurģis Briedis, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vizītes laikā viesi iepazīstināti ar Sabiedriskā centra darbību un ieceri pilsētas nevalstiskās organizācijas, tostarp invalīdu biedrības, apvienot vienkopus, lai veicinātu to sadarbību, kopīgu projektu īstenošanu, mērķu sasniegšanu, un atbalstīt to rīkotās aktivitātes.

Tiesībsarga biroja pārstāve atzinīgi novērtēja pašvaldības brīvo iniciatīvu nevalstiskās organizācijas apvienot vienā ēkā, tādējādi veicinot sabiedrības saliedētību, un viņa norādīja, ka vides pieejamība, jo īpaši tad, ja ēku apmeklē arī iedzīvotāji ar īpašām vajadzībām, ir ļoti būtiska.

Tiesībsarga biroja pieaicinātais vides eksperts no apvienības “Apeirons” J.Briedis veica dažādus mērījumus, fiksējot, piemēram, pandusa slīpumu, tā platumu, ieejas durvju platumu, durvju ailu platumu iekštelpās. Pēc telpu apskates viņš atzina, ka iekļūt ēkā ratiņkrēslā var, jo uzbrauktuves slīpums ir atbilstošs, ir roku balsti abās pandusa malās, arī galvenās ieejas durvis ir pietiekami platas. “Tomēr vēl ir lietas, kas jāpārdomā. Piemēram, jāpārplāno un jāpārbūvē labierīcības, kas ir ļoti būtiski, lai cilvēki ratiņkrēslā ēkā varētu pavadīt ilgāku laiku. Pašvaldība gan skaidroja, ka šie darbi jau ir paredzēti šā gada pašvaldības budžetā. Taču arī durvju ailu platums telpās neatbilst normatīviem, lai pa durvīm varētu iekļūt ar visiem ratiņkrēsliem. Redzam, ka ar šaurāku ratiņkrēslu tas iespējams bez problēmām, taču, līdzko rati būs platāki, nekas nesanāks. Tiesa, visas šīs lietas ir atrisināmas,” atzīst vides eksperts J.Briedis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To, cik lielā mērā ēka un tās telpas ir pieejamas cilvēkiem ratiņkrēslā, vides ekspertam un Tiesībsarga biroja pārstāvei nodemonstrēja Jelgavas invalīdu biedrības “Ēdelveiss” priekšsēdētājs Vadims Račiks, kura vadītā biedrība darbojas šajā ēkā un ikdienā izmanto tās telpas.

Jelgavas pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne un Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne norādīja, ka pašvaldība turpinās uzlabot vides pieejamību Skolotāju ielā 8. Jelgavas domes Satiksmes kustības un drošības komitejas sēdē jau apspriests priekšlikums par izmaiņām stāvlaukumā pie ēkas, un tuvākā mēneša laikā tur tiks izveidota invalīdiem paredzēta stāvvieta, tāpat pašvaldībai, lai uzlabotu vides pieejamību ēkā, ir iecere izbūvēt liftu, lai cilvēki ar kustību traucējumiem varētu ērti nokļūt arī ēkas 2. un 3. stāvā.  

Jau ziņojām, ka janvārī darbu Skolotāju ielā 8 sāka jauna pašvaldības iestāde – “Sabiedriskais centrs”, paplašinot un pilnveidojot Jelgavas valstspilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvaldes funkcijas. Līdz ar šīm pārmaiņām uz pašvaldībai piederošo ēku Skolotāju ielā 8 aizvadītā gada nogalē piedāvāja pārcelties trim pilsētas nevalstiskajām organizācijām, kas iepriekš darbojās Pasta ielā 44. Divas biedrības – Latvijas Bērnu fonds un “Daugavas vanagi” – ir pārcēlušās, bet lēmumu par pārcelšanos vēl nav pieņēmusi sieviešu invalīdu biedrība “Zvaigzne”, kas izteica vairākus iebildumus par vides pieejamību ēkā. Starptautiskajā Invalīdu dienā 3. decembrī “Zvaigzne” arī piketēja pie Jelgavas valstspilsētas domes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunās iestādes darbības mērķis ir plānot, koordinēt un īstenot pašvaldības darbu sabiedrības saliedētības, brīvprātīgā darba un jaunatnes politikas jomā. Iestādei ir plašs uzdevumu loks, to starpā veicināt sabiedrības saliedētību, apzināt un analizēt pašvaldības iedzīvotāju vajadzības ar iekļaušanos sabiedrībā saistītu problēmu risināšanā, iesaistīties apkaimes nevalstisko organizāciju darbībā, veicinot to mērķu sasniegšanu, un atbalstīt apkaimes nevalstisko organizāciju rīkotās aktivitātes.

Šobrīd ēkā darbojas vairāk nekā 40 biedrību, un tajās iesaistījušies arī cilvēki ratiņkrēslā.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.