Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tirgus bijušais vadītājs liecina par investoru shēmām

Ekonomisko lietu tiesa turpina izskatīt krimināllietu, kurā par grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu, kas izdarīta mantkārīgā nolūkā un radījusi būtisku kaitējumu, kā arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu lielā apmērā legalizēšanu apsūdzēti uzņēmēji Uldis Laizāns un Vladimirs Šalajevs, kurš ir arī Jelgavas tirgus līdzīpašnieks.

Jau otro sēdi tika pratināts pašvaldībai piederošās SIA “Jelgavas tirgus” bijušais valdes loceklis Valdis Labanovskis. Viņš Jelgavas tirgu vadīja kopš 1997. gada februāra, bet no valdes locekļa amata tika atbrīvots 2018. gada 11. aprīlī.

V.Šalajeva SIA “ERA2K TT” par tirgus investoru tika apstiprināta ar domes lēmumu. Pirmajā domes balsojumā V.Šalajeva firma atbalstu nemaz neieguva, ne visi deputāti piekrita, ka projekta realizēšanai tiek izraudzīts pavisam nesen dibināts uzņēmumus ar niecīgu statūtkapitālu (1500 eiro).

Uzņēmuma “ERA2K TT” investīcijas izpaudušās tā, ka jaunais investors pusgada laikā piecos maksājumos ieskaitīja SIA “Jelgavas tirgus” kontā naudas summu, kas galarezultātā bija lielāka par tirgus bilances vērtību. SIA “ERA2K TT” ieguva SIA “Jelgavas tirgus” kontrolpaketi. V.Labanovskis gan teicās vairs neatceramies, no kuras V.Šalajeva firmas šī nauda tika ieskaitīta, bet katrs no pieciem pārskaitījumiem bija 160 000 eiro apmērā.

Investīcijas gan neesot palikušas “Jelgavas tirgus” norēķinu kontā, katra summa nekavējoties tikusi pārskaitīta uzņēmumam “Termināla tirgus”, kura valdes locekļi un patiesā labuma guvēji ir tie paši šajā krimināllietā apsūdzētie V.Šalajevs un U.Laizāns. V.Labanovkis liecināja: “Tas tika argumentēts tā, ka šī firma nodarbosies ar jaunā tirgus celtniecību un attīstību, tādēļ tai naudai jāatrodas tur.”

Visi naudas darījumi V.Labanovskim jau toreiz likušies aizdomīgi, bet viņš nevērsās tiesībaizsardzības iestādēs, jo par tiem iebildumus necēla nedz Valsts ieņēmumu dienests, nedz Uzņēmumu reģistrs, nedz arī kāda cita institūcija.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.