Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Trešdien stāsies spēkā Mobilitātes pakotnes nosacījumi kravu autopārvadātājiem par nosūtīšanas deklarācijas aizpildīšanu

Trešdien, 2.februārī, stāsies spēkā Mobilitātes pakotnes nosacījumi kravu auotpārvadātājiem par nosūtīšanas deklarācijas aizpildīšanu un datu ievadi digitālajā tahogrāfā uzreiz pēc valsts robežas šķērsošanas, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stāsies spēkā Mobilitātes pakotnē ietvertā prasība kravu pārvadātājam sagatavot un iesniegt nosūtīšanas deklarāciju, izmantojot Eiropas Komisijas (EK) transportlīdzekļa vadītāja nosūtīšanas portālu. Deklarācija jāiesniedz pārvadātājam, kas veic starptautiskus kravu autopārvadājumus Eiropas Savienībā (ES) un uz kuru attiecināma transportlīdzekļa vadītāja nosūtīšanas situācija.

Tāpat transportlīdzekļa vadītājam turpmāk pēc dalībvalsts robežas šķērsošanas digitālajā tahogrāfā būs jāievada tās valsts simbols, kurā vadītājs iebrauc.

No 2.februāra, lai ievadītu datus digitālajā tahogrāfā pēc dalībvalsts robežas šķērsošanas, apstāšanās būs jāveic tuvākajā pieturvietā uz robežas vai uzreiz pēc tās šķērsošanas. Ja dalībvalsts robežu kravu pārvadātājs šķērsos ar prāmi vai vilcienā, transportlīdzekļa vadītājam būs jāievada valsts simbols digitālajā tahogrāfā pienākšanas ostā vai stacijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz pārvadātāju ir attiecināma kravas transportlīdzekļa vadītāja nosūtīšanas situācija, ja citā ES dalībvalstī reģistrēts pārvadātājs, kas nodrošina starptautiskos autopārvadājumus, nosūta uz Latviju transportlīdzekļa vadītāju, kurš nosūtīšanas periodā ir šī pārvadātāja darbinieks. Tāpat tas jādara, ja Latvijā reģistrēts pārvadātājs, kas nodrošina starptautiskos autopārvadājumus, nosūta transportlīdzekļa vadītāju, kurš nosūtīšanas periodā ir šī pārvadātāja darbinieks, uz citu ES dalībvalsti vadīt pārvadātājā rīcībā esošu transportlīdzekli un veikt pārvadātāja vārdā citas ar autopārvadājuma pakalpojumu saistītās darbības, izņemot gadījumus, ja cita ES dalībvalsts tiek šķērsota tranzītā vai tiek veikts divpusējs pārvadājums no/uz valsti, kurā pārvadātājs veic uzņēmējdarbību.

Lai sagatavotu un iesniegtu nosūtīšanas deklarāciju konkrētai dalībvalstij, pārvadātājam būs jāizveido profils transportlīdzekļa vadītāja nosūtīšanas portālā, kas ļaus aizpildīt deklarācijas formu latviešu valodā, nepieciešamības gadījumā veikt tajā izmaiņas, kā arī sniegt atbildes uz citu dalībvalstu kompetento iestāžu dokumentu pieprasījumiem. Nosūtīšanas deklarācijā jānorāda pārvadātāja uzņēmuma dati, kontaktpersona, transportlīdzekļa vadītāja dati, informācija par darba līgumu, plānotais nosūtīšanas sākuma un beigu datums, transportlīdzekļu numura zīmes un informācija par pārvadājumu veidu.

Pārvadātājam būs jānodrošina, ka transportlīdzekļa vadītāja rīcībā brauciena laikā ir papīra vai elektroniskā formātā nosūtīšanas deklarācijas kopija, pierādījums par pārvadājumiem, kas tiek veikti citā dalībvalstī, piemēram, CMR pavadzīme, tahogrāfa dati, kuros norādīts valstu kods, kurās transportlīdzekļa vadītājs uzturējies.

Foto: “Scania” publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.