Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Trīs Zvaigžņu balvu” saņem Ukstiņa un Krūmiņš

Aizvadīta svinīgā “Trīs Zvaigžņu balvas 2022” pasniegšanas ceremonija, suminot pagājušā gada sporta dzīves izcilniekus 14 nominācijās. Divās no nominācijām balvu saņēma jelgavnieki – trenere Maija Ukstiņa par mūža ieguldījumu sportā un 3×3 basketbolists Edgars Krūmiņš nominācijā “Gada labākā mazā komanda,” informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvu par mūža ieguldījums sportā saņēma Jelgavas vieglatlētikas un pielāgotā sporta trenere Maija Ukstiņa, kura savam darbam veltījusi pusgadsimtu. Trenere M.Ukstiņa ir dzimusi Jelgavā 1941. gada 27. maijā. Treneres darba gaitas viņa uzsāka Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolā 1973. gadā – tūlīt pēc studijām Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtā. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kad tika nodibināts Jelgavas rehabilitācijas un pielāgotā  sporta klubs “Cerība”, M.Ukstiņa piekrita nodarboties ar parasportistu trenēšanu – to viņa dara kopš 1995. gada. Viņas darba galvenais moto ir: “Sasniegt rezultātu, nenodarot pāri sportistam.”

Balvu M.Ukstiņai pasniedza Latvijas prezidents Egils Levits. Saņemot balvu, trenere bija aizkustināta un norādīja, ka atrasties viņai līdzās uz skatuves un saņemt šo balvu ir pelnījuši daudzi Latvijas treneri. Viņa arī atklāja, ka viņas sapnis ir, lai Latvijā tiktu izveidots parasporta centrs, kurā parasportisti varētu saņemt medicīnas, rehabilitācijas pakalpojumus un treneru padomus, kā arī aizvadīt treniņnometnes. “Un būtisks nosacījums, lai centrā vismaz trešā daļa darbinieku ir cilvēki ar īpašām vajadzībām,” tā trenere.

Uz skatuves pēc balvas treneri pavadīja viņas audzēknis Jelgavas vieglatlētikas kluba parasportists Edgars Bergs, kurš ar treneri kopā strādā jau 20 gadu. Tagad viņu mērķis ir Parīzes paraolimpiskās spēles. “Es nezinu, vai mums izdosies viss tā, kā mēs gribam. Mēs gribam, lai Parīzē skan Latvijas himna, jo mums abiem Latvija ir sirdī,” atklāja M.Ukstiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nominācijā “Gada sporta mazā komanda” uzvarēja Latvijas 3X3 basketbola izlase ar jelgavieku Edgaru Krūmiņu sastāvā. Komandā vēl spēlē Agnis Čavars, Kārlis Pauls Lasmanis un Nauris Miezis. Vēl šajā nominācijā bija nominēts pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova, Latvijas kamaniņu sporta izlase, kas piedalījās Pekinas olimpiskajās spēlēs, un Latvijas ratiņkērlinga izlase.

3×3 izlase balvu šajā nominācijā saņēma otro gadu pēc kārtas. 2021. gadā viņi Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja zelta medaļas, tāpēc “Trīs Zvaigžņu balvas 2021” pasniegšanas ceremonijā komanda saņēma vairākus zelta ķieģeļus, kam nu pievienos vēl vienu. Uz vakara vadītāja Renāra Zeltiņa jautājumu, ko tad puiši no zelta ķieģeļiem cels, E.Krūmiņš atbildēja, ka pagaidām pie katra stāv pa vienam ķieģelim, bet, kad to būs vairāk, tad jau sāks arī domāt, ko būvēt.

Kopumā, izvērtējot sporta nozares sasniegumus 2022. gadā, tika pasniegtas balvas 14 nominācijās, no kurām divas  ir jaunas nominācijas  – “Gada ģimene sportā” un “Gada jaunatnes treneris”, savukārt nominācija “Gada sporta žurnālists/ fotogrāfs”ir atgriezusies nomināciju sarakstā (to nosaka Artūra Vaidera fonds, un tā tika pasniegta jau piekto reizi). Nominācijas  “Gada sporta  skolotājs” uzvarētāju nosaka Izglītības un zinātnes ministrija, bet nominācijas “Mūža ieguldījums sportā” pretendentus izvirza Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Sporta federāciju padome, taču to nosaka un paziņo “Trīs zvaigžņu balvas 2022” žūrija. Nominācijas “Gada ģimene sportā” pieteikumus izvērtēja un uzvarētāju noteica  Bērnu slimnīcas fonds. Savukārt nominācijas “Gada jaunatnes sporta treneris” pieteikumu izvērtēšana un uzvarētāja noteikšana bija Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padomes ziņā. Pārējās deviņās nominācijās uzvarētājs tika noteikts balsojumā, ko veido: līdzjutēju balsojums (50 procenti no balsojuma), sporta organizāciju izvirzīto nenominēto sportistu balsojums (25 procenti no balsojuma) un sporta žurnālistu balsojums (25 procenti no balsojuma).  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Trīs Zvaigžņu balva” notika trešo reizi, taču pirmo reizi – skatītāju klātbūtnē. Ar visiem laureātiem var iepazīties ŠEIT.

Pasākumu “Trīs Zvaigžņu balva 2022” organizēja Latvijas Olimpiskā komiteja ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Foto: Latvijas Olimpiskā komiteja/Lauris Vīksne

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.