Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Turpinās darbs pie ceļu sakārtošanas Dobeles novadā

“Aktīvi turpinās darbs pie ceļu sakārtošanās Dobeles novadā, gan pabeidzot jau sāktus projektus, gan iesākot jaunu ieceru īstenošanu,” informē Dobeles novada pašvaldības Komunālās nodaļas vadītāja Elvija Namsone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa stāsta, ka šogad pēc tehnoloģiskā pārtraukuma turpināsies 2022.gadā uzsāktie būvdarbi vairāku pašvaldības ceļu segumu atjaunošanai, piemēram – Ceļš Nr.6031 “Šoseja-Dobele-Lestene-Aizstrautnieki-Kalna Oši” 0,00-1,43 km Aizstrautnieku ciemā, Dobeles pagastā, Dobeles novadā; Ceļš Nr.5416 “Centra ceļš” 0,00-1,02 km Bikstu ciemā, Bikstu pagastā, Dobeles novadā; Ceļš Nr.5413 “Centra-Tukuma ceļš” 0,00-0,62 km un “Pievadceļš pagastmājai” 0,00-0,10 km Bikstu ciemā, Bikstu pagastā, Dobeles novadā; Ceļš Nr.8432 “Noras-Rūķīši” 0,00-0,23 km (grants segums) un 0,23-0,53 km (asfalta segums) Penkules ciemā, Penkules pagastā, Dobeles novadā. Visu šo būvdarbu veicējs ir būvuzņēmējs SIA “Saldus Ceļinieks.”

“Visus Dobeles pilsētas iedzīvotājus interesē, kad tiks izbūvēta Jāņa Čakstes iela? Šobrīd jau ir atsākti būvdarbi un objektu “Jāņa Čakstes ielas (posmā no Brīvības ielas līdz Jāņa Čakstes ielai 30) un Atmodas ielas (posmā no Jāņa Čakstes ielas 30 līdz Krasta ielai) pārbūve Dobelē, Dobeles novadā” plānots pabeigt un nodot ekspluatācijā 2023.gada vasaras vidū. Būvdarbus veic būvfirma SIA “Ceļinieks 01” un kopējās šī projekta realizācijas izmaksas pārsniedz 2,5 miljonus eiro,” atklāj E. Namsone.

Runājot par jaunajām iecerēm 2023.gadā, viņa stāsta, ka plānots izstrādāt būvniecības ieceres dokumentāciju un veikt ceļa Nr.5411 “Riekstiņu ceļš” Bikstu pagastā seguma atjaunošanas darbus (būvdarbi tiks veikti piesaistot vietējo uzņēmēju līdzfinansējumu). Kā arī Dobelē, Aucē un Bēnē tiks veikta grantēto ielu seguma dubultā virsmas apstrāde, tādā veidā arvien vairāk nodrošinot uzlabotu infrastruktūru novada iedzīvotājiem; Tāpat tiks veikta asfaltsegumu atjaunošana ar pilno tehnoloģiju Dobeles novada teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik arī speciālistiem uzdots vērtēt apakšzemes komunikāciju stāvokli Viestura un Uzvaras ielām, Dobelē, lai novērtētu šo ielu brauktuvju segumus, kas patlaban ir diezgan kritiskā stāvoklī. Ja secinājums būs, ka komunikācijas ir vairāk vai mazāk apmierinošā stāvoklī, tiks apsvērta iespēja tikai brauktuvju seguma atjaunošanu, lai varētu ielas kaut uz neilgu laiku sakārtot, neveicot inženierkomunikāciju maiņu (kas sastāda ievērojamu būvdarbu apjomu sadārdzinājumu). Līdz ar to Viestura un Uzvaras ielu kapitāli pārbūves darbi tiks atlikti uz aptuveni pieciem gadiem.

Vēl Komunālās nodaļas vadītāja piebilst: “Dobeles pilsētas iedzīvotājus jau ilgāku laiku ir interesējis jautājums arī par “mazo” pilsētas ieliņu pārbūvi vai segumu atjaunošanu. Varu informēt, ka šogad tiks izstrādāta būvniecības dokumentācija un veikti Liepu ielas, Dobelē pārbūves darbi (posmā no Zaļās ielas līdz Meža prospektam), kuru realizēšanai plānots ņemt aizņēmumu. Prognozējamās būvdarbu izmaksas atbilstoši iepirkuma rezultātiem varētu būt ap pusmiljonu eiro.”

Viņa arī atklāj informāciju par jau uzsāktiem projektēšanas darbiem, lai uzlabotu novada iedzīvotāju pārvietošanās un pieejamības iespējas gājēju celiņa izbūvei Penkulē, Penkules pagastā, kā arī gājēju celiņa izbūvei Jelgavas ielā, Aucē (posmā no Oskara Kalpaka ielas līdz Bēnes ielai).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl E. Namsone paskaidro, ka notiek stāvlaukuma projektēšana Zaļajā ielā 22, Dobelē (pie PII “Spodrītis”). “Šis jautājums nudien ir bijis aktuāls jau vairāku gadu garumā – pie pirmsskolas izglītības iestādes “Spodrītis” regulāri no rītiem un vakaros ir situācijas, kad vecākiem nav citas iespējas, kur novietot savus transportlīdzekļus kā pāri ielai esošajā daudzdzīvokļu māju pagalmā vai pie veikala “Maxima”. Nu iedzīvotāju ērtībām tiek projektēts jauns stāvlaukums,” teic speciāliste.

Informācija sagatavota Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā

Foto: no Dobeles novada pašvaldības Komunālās nodaļas arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.