Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Turpmāk direktori varēs pieņemt lēmumu par attālinātām mācībām visā izglītības iestādē

Līdz ar strauju Covid-19 saslimšanas pieaugumu, turpmāk direktori varēs pieņemt lēmumu par attālinātām mācībām visā izglītības iestādē, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim skolas direktors varēja pieņemt lēmumu par atsevišķu klašu vai grupu došanos attālinātajās mācībās, izvērtējot mācību priekšmetu pedagogu un citu izglītības iestādē nodarbināto pieejamību, mājas karantīnā esošos skolēnu un konkrēta mācību priekšmeta pedagogu skaitu.

Pieņemtie grozījumi paredz, ka izglītības iestādes vadītājs būs tiesīgs izvērtēt kopējo situāciju savā izglītības iestādē kvalitatīva mācību procesa īstenošanai un nodrošināšanai klātienē pamata un vidējās izglītības pakāpē. Tāpat vadītājs nepieciešamības gadījumā varēs pieņemt lēmumu par attālinātām mācībām visā izglītības iestādē, saskaņojot to ar izglītības iestādes dibinātāju.

Savukārt skolēni kuri noteikti kā kontaktpersonas, turpmāk varēs neievērot mājas karantīnas nosacījumus, lai piedalītos klātienes mācībās pirmsskolas, pamata un vidējās izglītības pakāpē, tostarp interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmās, ja kopš pēdējā kontakta ar inficētu personu ir pagājušas ne mazāk kā 10 dienas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat skolēni varēs neievērot karantīnu, ja skolas vadītāja norīkotas atbildīgas personas uzraudzībā tiks veikta skrīninga testēšana katru reizi pirms klātienes mācību dienas uzsākšanas septiņu kalendāra dienu laikā.

IZM atgādina, ka skolēni mājas karantīnu var noslēgt pēc Covid-19 testa, kas veikts ne agrāk kā septītajā dienā pēc mājas karantīnas uzsākšanas, ja testa rezultāts ir negatīvs. Atgriežoties skolā, skolēniem nav nepieciešama ārsta izziņa.

Savukārt pirmsskolas izglītības programmas skolēniem pirms atgriešanās izglītības iestādē nepieciešams ievērot mājas karantīnu ne mazāk kā 10 dienas vai veikt Covid-19 testu laboratorijā ne agrāk kā septītajā dienā pēc mājas karantīnas uzsākšanas un atgriezties iestādē, ja testa rezultāts ir negatīvs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai varētu piedalīties studiju procesā klātienē, studentiem tiek piemērotas tādas pašas prasības kā darbiniekiem, proti, klātienē var atgriezties tie darbinieki, studējošie vai izglītojamā asistenti, kuri noteikti kā kontaktpersonas, ja līdz desmitajai dienai iespējami ātrāk pēc pēdējā kontakta ar inficēto personu veic RNS vai antigēna testu un līdz negatīva testa rezultāta saņemšanai ievēro mājas karantīnu.

Lai atgrieztos klātienes mācībās, studentiem, darbiniekiem vai izglītojamā asistentiem pēc pēdējā kontakta ar inficēto personu trešajā vai ceturtajā dienā jāveic atkārtots RNS vai antigēna tests, jālieto ne zemākas klases kā FFP2 respiratoru bez vārsta, ja telpā atrodas vairāk par vienu personu,

Vienlaikus, lai atgrieztos klātienes mācībās, karantīnā esošie neveido ciešus kontaktus ar citiem cilvēkiem, neapmeklē sabiedriskas vietas un izvairās izmantot sabiedrisko transportu;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

IZM uzsvēra, ka septiņu dienu laikā kopš pēdējā kontakta ar inficēto personu pirms darba dienas, maiņas sākuma vai klātienes studiju dienas jāveic skrīninga testēšanu darba devēja vai iestādes vadītāja norīkotas atbildīgās personas uzraudzībā ar antigēna testu.

Attiecībā uz iestājeksāmenu norisi augstskolās, valdība otrdien lēma tos organizēt attālināti, aģentūru LETA informēja IZM.

Klātienē varēs organizēt iestājpārbaudījumu praktisko daļu, kuru nav iespējams kārtot attālināti, un tajos varēs piedalīties ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, vai uzrādot sertifikātu par pēdējo 48 stundu laikā veiktu RNS testu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat klātienes eksāmenā laikā gan norises telpā, gan ārpus tās izglītojamiem jālieto FFP2 respiratori, vienai personai nodrošinot ne mazāk kā trīs kvadrātmetrus no publiski pieejamās telpu platības.

Telpā būs jānodrošina arī ventilācija, lai oglekļa dioksīda līmenis nepārsniegtu 1000 daļiņas uz miljonu (ppm) un iespēju robežās jānodrošina regulāra gaisa kvalitātes kontrole.

Savukārt, ja Covid-19 infekcijas dēļ persona atrodas mājas karantīnā vai izolācijā, augstskolai jānodrošina iespēja šiem cilvēkiem kārtot iestājpārbaudījumu papildtermiņā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.