Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ugunsdzēsējiem nav cita varianta – tikai algu palielinājums


Jelgavas novada un pilsētas pašvaldības valdībai pieprasa nekavējoties atjaunot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Elejas posteņa darbu. Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisija nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam un iekšlietu ministram Kristapam Eklonam, pieprasot nekavējoties atjaunot VUGD Elejas posteņa darbu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgalē Viktorija Gribuste atzīst, ka par šo vēstuli ir informēta arī VUGD vadība. Viņa vēlreiz skaidro, ka šāda situācija izveidojusies kritiskā personāla trūkuma dēļ. Elejas un Auces posteņu darbība līdz šā gada beigām tiek apturēta īslaicīgi un atsevišķās dienās vien tad, kad nav iespējams nodrošināt trīs amatpersonas dežūrmaiņā. Piemēram, pirmdien abi posteņi darbojās.
Tehnika uz notikumiem dodas tāpat kā līdz šim – 112 zvanu centri sūta tuvāko pieejamo tehniku ar personālu. Atkarībā no atrašanās vietas tā var būt Jelgavas, Dobeles, Bauskas, Saldus daļa.
Situācija, ka uz notikumu Elejā dosies Jelgavas vai Bauskas daļas ugunsdzēsēji glābēji, nav unikāla. Arī līdz šim, ja Elejas posteņa ugunsdzēsēji jau strādāja kādā notikumā, uz jauno izsaukumu, pat ja tas bija Elejā, devās nākamā tuvākā struktūrvienība. Tāpat ir arī Auces gadījumā, uzsver V.Gribuste.
Uz jautājumu, vai ir cerība, ka abu posteņu darbs drīzumā varētu atjaunots, vai arī tas būs ilgstošs process, V.Gribuste atbild: “Kā jau minēju, abi posteņi turpina darboties, tikai atsevišķās dienās to darbība ir apturēta. Situāciju personāla resursu jomā var uzlabot atalgojuma pieaugums, kas sasniegtu nedaudz virs vidējā līmeņa valstī, lai VUGD kļūtu konkurētspējīgs un spētu piesaistīt jaunus nodarbinātos. Situācijas uzlabošanai nepieciešams arī palielināt štata vietu skaitu. Ne mazāk svarīgas ir regulāras investīcijas tehniskā nodrošinājuma atjaunošanā un papildināšanā, kā arī turpmāks atbalsts mūsdienīgas darba vides sekmēšanā, piemēram, katastrofu pārvaldīšanas centru būvniecībā.”

Visu rakstu lasiet 10. novembra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts: Andra Ozola

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: no arhīva


VUGD informē, ka Zemgales
reģiona pārvaldes Elejas posteņa darbība tiks īslaicīgi apturēta
■ no 8. novembra plkst.8 līdz 9. novembrim plkst.8;
■ no 11. novembra plkst.8 līdz 12. novembrim plkst.8;
■ no 12. novembra plkst.8 līdz 13. novembrim plkst.8

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.