Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ukrainas civiliedzīvotāji var pieteikties latviešu valodas mācībām Jelgavā

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) konkursā noskaidrojis organizācijas, kas Ukrainas civiliedzīvotājiem nodrošinās bezmaksas latviešu valodas apmācības. Starp tām ir arī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC). Līdz ar to Jelgavā un Jelgavas novadā dzīvojošie Ukrainas civiliedzīvotāji var pieteikties bezmaksas latviešu valodas kursiem, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmās grupas mācības sāks jau 14. jūnijā. Kursus varēs apmeklēt līdz pat decembrim. Mācīties iespējams rīta un vakara grupās klātienē, kā arī attālināti tiešsaistē. Interesentiem jāpiesakās ZRKAC.

Mācību programma nodrošinās bezmaksas latviešu valodas mācības 120 stundu apjomā valodas apguves iesācējiem A1 līmenī un ietvers tādu prasmju apgūšanu kā klausīšanās, lasīšana, runāšana un rakstīšana saziņai vienkāršās ikdienas situācijās. Mācību laikā plānotas arī ekskursijas Jelgavas un Zemgales reģiona vēstures un kultūras iepazīšanai. Pēc kursu beigšanas dalībnieki varēs kārtot valsts valodas prasmes pārbaudi profesionālo un amata pienākumu veikšanai un pastāvīgās uzturēšanās atļaujas iegūšanai.

Latviešu valodas mācības plānotas no 2022. gada jūnija līdz decembra beigām un notiks dažādos laikos. Nestrādājošajiem plānota intensīvā apmācību grupa, kurai mācības paredzētas katru darba dienu, bet strādājošie var izvēlēties vakara mācības klātienes vai attālinātos kursus. Pirmās grupas mācības sāks jau 14. jūnijā, un pakāpeniski kursos paredzēts iesaistīt vismaz 95 personas. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Interese par latviešu valodas apguvi ir ļoti liela, bet grupās vēl ir brīvas vietas. Lai pieteiktos, Ukrainas civiliedzīvotāji vai viņu atbalsta personas Latvijā aicinātas zvanīt pa tālruni 29222737, 63012158 (Astra Vanaga) vai e-pastu talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv.

Jelgava kā pirmā valstī, negaidot valsts atbalstu, jau martā sāka organizēt latviešu valodas apmācības. ZRKAC latviešu valodas īso kursu – 32 stundas – apguva 48 Ukrainas civiliedzīvotāji no 15 līdz 65 gadiem, un pēdējai grupai mācības noslēgsies šonedēļ. Lielākā daļa šo kursu dalībnieku nolēmuši padziļināti apgūt latviešu valodu un pieteikušies turpināt mācīties mūsu valsts valodu.

Foto: no Jelgava.lv arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.