
FOTO: GAITIS GRŪTUPS
Pēc 2024. gada vasaras labās pieredzes, kad jūnija beigās un jūlijā notika pirmā Ukrainas karavīru bērnu atpūtas nometne Jelgavā, līdzīgu nometni nolemts rīkot arī šovasar.
Pašvaldības pārstāve Līga Klismeta ziņo, ka Jelgavas pašvaldība jau 4. martā saņēma vēstuli no sadraudzības pilsētas Ivanofrankivskas mēra Ruslana Marcinkiva ar aicinājumu izskatīt iespēju un arī šogad nometnē Jelgavā uzņemt Ivanofrankivskas skolēnus. Atbildot uz šo ukraiņu lūgumu, Jelgavas valstspilsētas administrācijā nolemts, ka, tāpat kā iepriekšējā gadā. Jelgava var uzņemt 60 Ivanofrankivskas skolēnus un viņu skolotājus. Nometnes laiks – no 30. jūnija līdz 13. jūlijam. Vieta – pamatskola–attīstības centrs “Valdeka”, ko vada direktore Dace Ekša. Finansēt nometni līdzīgi kā pērn pašvaldība paredz sadarbībā ar pilsētas uzņēmējiem. Pērn Ukrainas karavīru bērnu nometni Jelgavā sponsorēja “ZN metāls”, “AKG” un citi pilsētas uzņēmumi. Nav ziņu, ka Jelgavas valstspilsētas 2025. gada pašvaldības budžetā būtu paredzēti līdzekļi atbalstam Ukrainai. Sadarbības līgums Jelgavai ar Ivanofrankivsku noslēgts 2007. gadā.
Ivanofrankivska dibināta 1663. gadā kā cietoksnis Polijas sastāvā. Līdz pat 1962. gadam tā saucās Staņislavova. 1939. gadā, kad PSRS uzbruka Polijai, Staņislavova tika okupēta un iekļauta Ukrainas PSR. Savukārt 1941. gada vasarā, īsi pirms pilsētu ieņēma fašistiskās Vācijas karaspēks, Padomju Savienības okupanti Ivanofrankivskas apkārtnē nogalināja ap sešsimt politieslodzīto. 1941./1942. gadā holokaustā nacisti nonāvēja Ivanofrankivskas apgabala ebrejus. Pēc Otrā pasaules kara pilsētas poļu iedzīvotāji tika pārcelti uz Poliju. Kopš 1991. gada Ivanofrankivskas apgabals ir neatkarīgās Ukrainas sastāvā. Ivanofrankivskas apgabals atrodas valsts rietumos un robežojas ar Čerņivcu, Ternopiļas, Ļvivas un Aizkarpatu apgabalu, kā arī Rumāniju. 98% apgabala iedzīvotāju ir ukraiņi.
— Gaitis Grūtups
Reklāma