Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Uzņēmējdarbība Zemgalē” pēc notikumiem bagāta gada 2023. sāks ar jaunu sparu

Jaunrades hakatonā “Biznesa nakts”

2022. gadā Zemgales plānošanas reģions (ZPR) turpinājis darbu pie EEZ projekta “Uzņēmējdarbība Zemgalē” ieviešanas, organizējot plašas atbalsta aktivitātes esošajiem un topošajiem uzņēmējiem visās Zemgales pašvaldībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn ZPR sniedzis iespēju gandrīz 800 klausītāju piedalīties apmaksātos semināros, 16 uzņēmējiem doties uz Norvēģiju eksporta veicināšanas aktivitātēs un aptuveni 300 jauniešiem gūt ieskatu biznesa ideju ģenerēšanas metodēs un nepieciešamajās kompetencēs uzņēmējdarbībā, informē ZPR eksperte darbā ar uzņēmējiem Sandra Grigorjeva.

Aizvadītajā gadā projekta ietvaros Zemgales uzņēmējiem organizēti ikmēneša semināri, kā arī viņiem bijusi iespēja doties tirdzniecības misijā un piedalīties starptautiskā dizaina izstādē Norvēģijā. Savukārt, lai skolēnus iedvesmotu iepazīt uzņēmējdarbības šķautnes, pamatskolēniem organizēts biznesa ideju ģenerēšanas darbnīcas, bet jauniešiem norisinājušies biznesa iedvesmas pasākumi un jaunrades hakatons “Biznesa nakts”, kur savas uzņēmējdarbības prasmes pierādīja vairāk nekā 60 skolēni no dažādām Zemgales reģiona skolām.

Projekta ietvaros jūnijā deviņiem inovatīvu pārtikas produktu ražotājiem – “PastaHouse”, “Rāmriti”, “BestBerry”, “Green Attitude”, “ZELT”, “Mītavas čiekurs”, “Karameļu darbnīca”, “Pupuchi”, “IeDillo” bija iespēja doties tirdzniecības misijā “Inovatīvi pārtikas produkti” uz Oslo un trīs dienu programmā gūt pieredzi saistībā ar Norvēģiju kā eksporta tirgu. Misijas laikā zemgalieši tikās ar Latvijas vēstnieku Norvēģijā, apmeklēja vairākus mikrouzņēmējus, pārtikas ražotnes un pārtikas zinātnes institūtu, kā arī paši organizēja B2B tikšanās biznesa attīstībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt septembra sākumā septiņi Zemgales uzņēmumu pārstāvji no “Linen Territory”, “Purva pasaule”, “0Design”, “SG Home decor” (Skrīveru galdniecība), “Event Frame”, “Kambars Varkalis” un “Laima Ceramics” piedalījās starptautiskā dizaina, arhitektūras un amatniecības izstādē “Oslo Design Fair” Norvēģijā, Zemgales stendā parādot savas dizaina inovācijas starptautiski.

Visu gadu Zemgales uzņēmējiem un interesentiem bija iespēja piedalīties kādā no 17 projekta apmaksātiem vebināriem un apmācībām, ko izmantoja gandrīz 800 klausītāji. Semināri notika attālināti, sniedzot iespēju pieslēgties visiem interesentiem, kā arī noskatīties ierakstu sev vēlamā laikā. Kā lektori vebināros aicināti Latvijā vadošie jomu speciālisti kā, piemēram, zīmolvede Diāna Ņikitina, lietišķās sarakstes eksperte Aiga Veckalne, analītiķis Rihards Garančs, “Google” risinājumu eksperts Agris Magons, etiķetes un protokola pārzinātāja Jana Trahimoviča un daudzi citi. Vasarā viens no projekta semināriem norisinājās klātienē, sniedzot iespēju izzināt “LinkedIn” iespējas platformas vēstneses Ievas Drāznieces vadībā. Seminārs klātienē ļāva uzņēmējiem iepazīties arī savstarpēji, un šādas tīklošanas reizes viņi ļoti novērtē.

Lai attīstītu jauniešiem uzņēmējspēju kompetences un biznesa domāšanu, kopumā notika sešas biznesa ideju ģenerēšanas darbnīcas pamatskolēniem un trīs biznesa iedvesmas pasākumi jauniešiem par tādām tēmām kā aprites ekonomika, sociālā uzņēmējdarbība, ilgtspējība, zaļā uzņēmējdarbība un digitālie risinājumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumu mērķis bija radīt vispārēju izpratni par uzņēmējdarbības mērķiem un parādīt ideju ģenerēšanas paņēmienus, kā arī iedvesmot nākotnē sākt savu biznesu. Darbnīcās notiek ne tikai teorētisku zināšanu nodošana, bet arī praktiska darbošanās pārvēršot atkritumus un ražošanas atlikumus jaunos produktos. Darbnīcu moderatori ir jaunie uzņēmēji, kuri ar skolēniem dalījās pieredzē uzņēmējdarbībā, kas bijusi gan komiska, gan izaicinājumu pilna.

2023. gadā projekta ietvaros plānoti 16 jauni semināri Zemgales uzņēmējiem, tiks izsludināta pieteikšanās dalībai tirdzniecības misijā un dalībai starptautiskā izstādē Norvēģijā, bet skolēniem plānotas četras biznesa ideju ģenerēšanas darbnīcas, četri biznesa iedvesmas pasākumi, viens biznesa ideju konkurss un četras apmācības jauniešiem. ZPR aicina sekot līdzi informācijai www.zemgale.lv.

Kā nozīmīgākā projekta aktivitāte 2023. gada pavasarī paredzēta koprades telpu atklāšana Jelgavā ar mērķi radīt radošu un patīkamu vidi jauniešu uzņēmējdarbības aktivitāšu veicināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktivitātes uzņēmējiem un jauniešiem tiek organizētas projekta “Uzņēmējdarbība Zemgalē” ietvaros, un to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus. Projekta kopējais budžets ir 969 256 eiro, no kuriem EEZ līdzfinansējums ir 793 867,70 eiro.

Foto: ZPR publicitātes

“Oslo Design”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.