Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Uzņēmēji mazina inflācijas sekas, palielinot algas darbiniekiem

Cilvēkresursi ir būtisks kapitālieguldījums jebkurā uzņēmumā, it šā brīža Latvijas ekonomiskajā situācijā, kad gandrīz visās tautsaimniecības jomās saskaras ar darbinieku trūkumu, turklāt strauji augušā inflācija liek strauji palielināt darba algas, tāds ir secinājums pēc Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Zemgales reģiona padomes organizētā Biznesa kluba un diskusijas “Cilvēkresursi – svarīgs uzņēmuma kapitālieguldījums” Dobelē, informē LTRK Zemgales reģiona Jelgavas nodaļas vadītāja Baiba Nolberga. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lai arī vēl pirms dažiem mēnešiem banku ekonomisti inflāciju Latvijā prognozēja 10% apmērā, šobrīd redzam – tā jau ir 16%, un visdrīzākais turpinās augt. Aptaujājot uzņēmējus, daudzi no viņiem, lai vismaz kaut nedaudz kompensētu straujo patēriņa un energoresursu cenu kāpumu, aptuveni par 10% ir palielinājuši algas saviem darbiniekiem,” pasākuma laikā uzsvēra LTRK Zemgales reģiona padomes vadītājs Imants Kanaška.

Daudzi uzņēmumi joprojām izjūt darbinieku trūkumu, un, tā kā Biznesa klubs notika Dobelē, I.Kanaška minēja, ka Dobeles novadā kā bezdarbnieki reģistrēti apmēram 900 cilvēki, taču darba tirgū šie iedzīvotāji dažādu iemeslu dēļ neiesaistās. “Diemžēl līdzīga situācija ir arī abās pārējās Baltijas valstīs, tādējādi varam secināt – rezervju darbaspēka piesaistei nav, un jāmeklē citi risinājumi,” piebilda I.Kanaška.

Ar darbinieku trūkumu saskāries arī Dobeles novadā strādājošais kokapstrādes uzņēmums “ERTE Grupa”, kuru apmeklēja Biznesa kluba dalībnieki un kas ir viens no vadošajiem kokmateriālu izgatavotājiem Latvijā ar eksportu uz daudzām valstīm, tostarp Saūda Arābiju. Lai risinātu darba roku trūkumu, uzņēmums piesaistījies viesstrādniekus no Ukrainas, Baltkrievijas, Uzbekistānas un vēl citām valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cilvēkresursa jautājumiem no dažādiem aspektiem Biznesa kluba laikā vērtēja dažādu jomu eksperti. Tā, piemēram, SIA “Sunstar Group” pārstāvis Mārtiņš Vanags iepazīstināja klātesošos ar situāciju darba drošībā Latvijā, un dati rāda, ka tā ir gana dramatiska – darba vietās reģistrēto nelaimes gadījumu skaits mūsu valstī katru gadu palielinās, turklāt šajos rādītājos būtiski atpaliekam ne tikai no Eiropas vidējā līmeņa, bet arī tām valstīm, kurās citos parametros esam labākā situācijā, piemēram, Rumānijas un Bulgārijas. “Tādēļ ir ļoti būtiski, lai darba drošība uzņēmumos tiktu veikta nevis formāli, bet reāli rūpējoties par darbinieku veselību,” tā M.Vanags.

Savukārt, AAS Balta Rietumlatvijas reģiona pārdošanas vadītājs Jānis Kaudze dalījās ar pozitīvo PZU grupas (tajā ietilpst arī AAS “Balta”) pieredzi darbinieku labbūtības nodrošināšanā.

Pasākuma laikā I.Kanaška prezentēja arī uzņēmēju aptaujas, ko veica LTRK sadarbībā ar SKDS, rezultātus, un tās dati liecina, ka kopumā tikai 15% uzņēmēju vērtē pašreizējo pašvaldību atbalstu uzņēmējdarbībai kā labu, bet gandrīz puse jeb 48% – kā sliktu. Būtiskākās problēmas, uz ko aptaujā norādījuši uzņēmēji, ir nesakārtotā infrastruktūra (ar to neapmierināti 44%); nepietiekama vai nekvalitatīva saziņa ar pašvaldību (neapmierināti 32%), kā arī publisko iepirkumu necaurspīdīgums un godīgu konkurenci neveicinošu iepirkuma dokumentu sagatavošana (neapmierināti 39%).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biznesa klubā piedalījās arī Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis, un viņš uzsvēra, ka viņa vadītā pašvaldība arvien cenšas sadarboties ar uzņēmējiem, un kā pierādījums veiksmīgais sinerģijai ir jāmin arī nesen atklātais Dobeles uzņēmēju biedrības “Dobeles bērniem” izveidotais sporta un spēļu laukums.
Pasākumu organizēja LTRK Zemgales reģiona nodaļa sadarbībā ar AAS “Balta” un Dobeles novada pašvaldību.

Foto: no dobele.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.