Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vāc parakstus par apmaksātu papildu atvaļinājumu Dziesmu un deju svētku dalībniekiem

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par apmaksātu papildu atvaļinājumu Dziesmu un deju svētku dalībniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Laura Naumova. Viņa piedāvā piešķirt papildatvaļinājuma nedēļu laika posmā no 2023.gada 30.jūnija līdz 9.jūlijam.

Idejas aprakstā skaidrots, ka katros Dziesmu un deju svētkos piedalās vairāki desmiti tūkstoši dalībnieku. Patlaban Latvijas likumi paredz, ka svētku dalībnieki, kas ir darba tiesiskās attiecībās, šo atvaļinājuma nedēļu var izņemt no jau uzkrātajām atvaļinājuma dienām. Tomēr lielākajam vairumam dalībnieku atvaļinājums gadā pienākas tikai četras kalendārās nedēļas, kur vienu no tām nākamā gada vasarā nāksies pavadīt intensīvos mēģinājumos, lai radītu skaistus koncertus cilvēkiem, kas būs iegādājušies biļetes uz šiem valstiski nozīmīgajiem svētkiem.

“Mēģinājumu process ir ilgs un grūts. Tas ir pielīdzināms vairāk nekā tikai darba dienai. Tāpēc būtu visnotaļ saprotams, ka cilvēkiem, kas rada šos svētkus, būtu arī papildu apmaksātas atvaļinājuma dienas Dziesmu un deju svētku nedēļā,” akcentē Naumova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpēc viņa aicina jau laikus pieņemt Darba likumā vai citos saistošos noteikumos izmaiņas, kas paredz papildu finansējumu no valsts, pašvaldības vai darba devēja, lai piešķirtu papildu apmaksātas brīvdienas cilvēkiem, kas piedalās Dziesmu un deju svētkos.

Foto: no arhīva

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.