Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vāc parakstus par vienota valsts līmeņa regulējuma ieviešanu kārtībai kapos

Iniciatīvas autors aicina atjaunot pirms vairākiem gadiem sākto likumdošanas procesu, lai kapu apsaimniekošanas un kapiem pienācīgi cienīgas izturēšanās principi būtu juridiski saistoši nacionālā līmenī.

Iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” iedzīvotāji vāc parakstus par to, lai valsts līmenī noteiktu kapu apsaimniekošanas noteikumus, kā arī pienācīgas izturēšanās principus kapos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iniciatīvu iesniedzis Zigmārs Dzenis, kurš skaidro, ka ik pa laikam ir lasāms par kapos notiekošām nepiedienīgām aktivitātēm, piemēram, sportošanu, kas nerespektē šīm vietām pienākošos cieņu.

Viņš pieteikumā skaidro, ka Latvijā kapsētu izveide un uzturēšana ir uzdota pašvaldībām, un valstiskā līmenī tā neesot juridiski atrunāta. Vienlaikus dažās pašvaldībās, piemēram, Gulbenē, saistošie noteikumi aizliedz dažādas sporta aktivitātes vietējos kapos, jo “acīmredzot šāda problēma tur pastāv”.

“Lai šādi risinājumi nebūtu ar gadījuma raksturu un, lai valsts līmenī parūpētos par pienācīgu cieņu pret saviem senčiem, kapu apsaimniekošanas saistošus principus, ieskaitot šīm piemiņas vietām cienīgu izturēšanos un aizliegumu kapos nodarboties ar sportu, ir jānosaka valsts līmeņa likumdošanā,” uzskata Dzenis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpēc viņš aicina atjaunot pirms vairākiem gadiem sākto likumdošanas procesu, lai kapu apsaimniekošanas un kapiem pienācīgi cienīgas izturēšanās principi būtu juridiski saistoši nacionālā līmenī. Pēc viņa paustā, uz šādas likumdošanas nepieciešamību esot norādījusi arī Valsts kontrole. Vienlaikus Dzenis minēja, ka nacionāla līmeņa normatīvais regulējums par kapiem ir arī Lietuvā un Igaunijā.

“Līdz ar to mēs kā sabiedrība izrādīsim pienākošos cieņu pret saviem priekšgājējiem un godināsim to piemiņu. Kapu apsaimniekošana, kas ir gan praktisks, gan morāls jautājums, ir jāsakārto valsts līmenī,” iniciatīvas pieteikumā uzsvēris tās autors.

Teksts: LETA

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.