Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vai pārstrādāta sudraba izmantošana maina juvelierizstrādājumu kvalitāti?

Sudrabs ir viens no populārākajiem rotu izgatavošanas materiāliem, tas ir plastisks, izturīgs un hiperalerģisks materiāls. Sudraba auskari, ķēdītes, piekariņi, rokassprādzes un gredzeni piestāv pie gandrīz jebkura apģērba, jo sudraba eleganti delikātais mirdzums un tonis palīdz izcelt apģērba krāsu, it īpaši pastiprinot tumšas krāsas.

Diemžēl tradicionālais sudraba iegūšanas process sudraba rūdas atradnēs nav videi draudzīgs, tas izraisa zemes eroziju un piesārņo gruntsūdeņus ar cilvēka veselībai bīstamiem dzīvsudraba un cianīda savienojumiem. Tādēļ klimata izmaiņu iespaidā, mainoties patērētāju priekšstatiem, gan individuāls rotu meistars, gan pasaules slaveni juvelierizstrādājumu zīmoli meklē ilgtspējīgākas un videi draudzīgākas alternatīvas. Viena no tādām ir pārstrādāta sudraba izmantošana jaunu rotu izgatavošanā.

Ko nozīmē sudraba pārstrāde?

Pārstrādāta sudraba izgatavošana ar rokām nelielos apjomos prasa vairāk prasmju un laika, taču šis process nav tik resursu ietilpīgs kā jauna sudraba ieguve kalnrūpniecībā.

Sudraba pārstrādei tiek izmantoti vairs nevajadzīgi vai bojāti sudraba juvelierizstrādājumi, kurus pirms izkausēšanas un atkārtotas izmantošanas attīra no citu metālu piejaukumiem.

Izmantojot sudraba rotu izgatavošanā pārstrādātu sudrabu ne tikai samazinās ietekme uz CO2 gāzu emisijām un vides piesārņojumu, bet rotaslietas arī iegūst papildus pievienoto vērtību – savu stāstu it īpaši gadījumos, kad sudraba rotu darbnīca pasūtījuma izpildei izmanto klientam mīļas un nozīmīgas sudraba vērtslietas.

Vai pārkausēšana ietekmē sudraba kvalitāti?

Sudraba rotaslietu vērtību galvenokārt nosaka tajās izmantotā sudraba tīrība karātos. Ja sudrabs ir iztīrīts līdz 99.9% tīrības pakāpei, tas būs piemērots visu veidu rotaslietu izgatavošanai un sudraba rotas nezaudēs savu vērtību nodiluma vai nelielu bojājumu dēļ.

Daudz trauslāki ir juvelierizstrādājumi, kas nav izgatavoti no tīra sudraba, bet gan no niķeļa vai cinka savienojumiem. Otrreizējai lietošanai paredzētais sudrabs pirms izkausēšanas tiek attīrīts no visiem iespējamajiem metāla piemaisījumiem un netīrumiem, tādēļ pārkausēts sudrabs nezaudē ne savu tīrību un raksturīgo izskatu, ne būtiskākās materiāla izturības un plastiskuma īpašības.

Vai ir kāds juvelieris Rīgā, kurš veido rotas no pārstrādāta sudraba? Jā! Juvelieru darbnīca Rīgā Fabledsilver.lv produktu klāstā ir tieši pārstrādātā sudraba rotas, turklāt šeit tiek piedāvāta arī rotu pārveidošana un labošana.

Visi Fabledsilver.lv rotu darbnīcā veidotie sudraba gredzeni, auskari, rokassprādzes un kaklarotas ir veidotas no pārstrādāta sudraba, domājot par atbildīgu un ilgtspējīgu attieksmi pret apkārtējo vidi. Ja vēlaties apskatīt plašo piedāvājuma klāstu, ienāciet www.fabledsilver.lv un jums nenāksies vilties!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.