Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vairāk nekā 11 000 nodarbināto pieteikušies digitālo prasmju pilnveidei

Apgūt vai pilnveidot savas digitālās prasmes Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” jeb Mācības pieaugušajiem 9. kārtā ir izvēlējušies 11 015 nodarbinātie. No 197 pēdējā uzņemšanas kārtā piedāvātajām izglītības programmām, lielākais pieteikumu skaits saņemts tajās, kas piedāvā apgūt digitālās prasmes datu analīzē, mārketingā un projektu vadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikties  digitālo prasmju apgūšanai no pamata līdz augstākam līmenim varēja ikviens nodarbinātais no 25 gadu vecuma, izvēloties mācīties kādā no profesionālās pilnveides izglītības programmām, studiju moduļiem vai studiju kursiem.

Vislielākais pieteikumu skaits, 5275 pieteikumi, saņemts profesionālās pilnveides izglītības programmās. Pieprasītākās no tām ir foto un video tehnikas digitālā satura veidošanā, digitālā biroja darba vadība, kā arī projektu vadība ar AgileScrumLeanKanban. Studiju kursiem pieteicās 4507 nodarbinātie, vislielākais pieteikumu skaits saņemts akciju tirgus investīciju analīzes pamatkursā, biznesa analītikā ar PowerBIEtsy.com e-komercijas platformas pamatkursā. Savukārt studiju moduļus izvēlējās apgūt 1233 nodarbinātie, populārākie studiju moduļi ir ievads tīmekļa vietnes izstrādē (programmēšanas pamati), ievads robotikā un Arduino kontrolleru vadībā, kā arī digitālā mārketinga rīki un stratēģijas. No 11 015 saņemtajiem pieteikumiem 75% ir saņemti no sievietēm, savukārt 25%  – no vīriešiem. 

Apgūt digitālās prasmes 9. kārtā piedāvāja 44 izglītības iestādes visā Latvijā. Lai pilnveidotu esošās vai iegūtu jaunas digitālās prasmes, nodarbinātie varēja izvēlēties izglītības programmu, kas kopumā aptver 5 digitālās kompetences: informācijas apstrāde/informācijas un datu pratība; komunikācija un sadarbība; digitālā satura veidošana; drošība; problēmu risināšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācības izglītības programmās sāksies tuvāko mēnešu laikā. Šobrīd VIAA vērtē pieteicēju atbilstību projekta nosacījumiem un par pārbaudes rezultātiem dalībniekus informēs e-pastā. Pēc pārbaudes veikšanas VIAA informāciju nodos izglītības iestādēm, kas tālāk sazināsies ar tiem dalībniekiem, kuri atbilst projekta nosacījumiem, lai vienotos par mācību grupu komplektēšanu un mācību līgumu slēgšanu. Mācību grupu komplektēšana un mācību uzsākšana plānota no šī gada maija otrās puses.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.