Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vairāk nekā 300 ārstniecības personas šogad piesaistītas darba vietām reģionos

Izmantojot Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu, vairāk nekā 300 ārstniecības personas šogad piesaistītas darba vietām reģionos, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas (VM) preses sekretāre Barbara Ālīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saņemot finanšu atbalstu no ES fondiem, speciālistam noteikts laika posms jānostrādā reģionā un jāsniedz valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi.

ES fondu finansējuma piesaiste ir viens no virzieniem, ko VM īsteno cilvēkresursu jomā, lai līdzsvarotu valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību. Mērķis ir uzlabot mobilitātes iespējas, mediķu piesaisti un noturēšanu darba tirgu visā Latvijas teritorijā.

ES fondu projektā “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas” 2022.gadā finanšu atbalsts izmaksāts 322 ārstniecības personām, bet kopumā projekta gaitā pie šāda atbalsta tikušas jau vairāk nekā 1400 personas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visvairāk kompensācijas pieteikumu 2022.gada laikā saņemti no ārstniecības personām Latgalē, kur tika saņemti 117 pieteikumi. Zemgalē saņemti 78 pieteikumi, Vidzemē – 65, Kurzemē – 47, bet Pierīgā -15.

Starp šogad piesaistītajiem speciālistiem ir 46 ārsti, 73 māsas, 51 ārsta palīgs, 15 fizioterapeiti, sešas vecmātes, 123 māsu palīgi, kā arī pieci ģimenes ārsti pensijas vecumā nodevuši savu praksi jaunajam ārstam.

Finanšu atbalsts, ko pretendents var saņemt, atbilstot visiem projekta nosacījumiem, ietver naudas kompensāciju par darba vietu ārstniecības iestādē reģionā, par ģimenes locekļiem un uzturēšanas izdevumiem sākuma periodā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalsts pamatā vērsts uz jaunu speciālistu piesaisti un tiem ārstiem, kas pārceļas no Rīgas uz reģionu. Piesaistītie mediķi strādā slimnīcās, ģimenes ārstu praksēs, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā. Ņemot vērā ārstniecības iestāžu aptauju, šogad atbalstāmo speciālistu vidū tika iekļauti arī audio logopēdi un mākslas terapeiti.

Kā skaidroja VM, vienlīdzīgs veselības darbinieku sadalījums ir svarīgs efektīvai veselības sistēmas darbībai. Izaicinājumi ir ārstniecības personu novecošanās, ārējā un iekšējā migrācija uz privāto un ambulatoro sektoru vai ārpus veselības jomas, kas ietekmē piekļuvi veselības aprūpes pakalpojumiem, īpaši cilvēkiem, kuri dzīvo reģionos ārpus Rīgas un lauku apvidos.

Projekts sniedzot finansiālu stimulu, lai personas piesaistītu darba vietai, bet tālākais ir arī sadarbības jautājums ar ārstniecības iestādi. Starp būtiskiem pasākumiem cilvēkresursu piesaistes jomā esot arī darbs pie konkurētspējīga atalgojuma; tiek palielināts valsts apmaksāto rezidentūras vietu skaits jaunajiem ārstiem; īstenoti ES fondu projekti u.c. pasākumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts ilgst kopš 2017.gada nogales. Paredzēts, ka piesaistīto ārstniecības personu skaits sasniegs 1568. Šobrīd projektam pieteikušies un finanšu atbalstu saņēmušas 1414 ārstniecības personas.

Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekts “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas” īstenošana notiek līdz pieejamā finansējuma apguvei. Tādēļ VM vērš uzmanību, ka ierobežotā finansējuma dēļ projekta ietvaros īstenotā ārstniecības personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas darbība var tik apturēta pirms noteiktā projekta īstenošanas termiņa beigām. Pašlaik apgūti 97% no kopējām ārstniecības personu piesaistei šobrīd pieejamā finansējuma.

Foto: pexels. com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.