Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vairākas pašvaldības iestādes pārceļas uz Skolas ielu 4B Ozolniekos

Noslēdzoties nekustamā īpašuma Skolas ielā 4B Ozolniekos atsavināšanas procedūrai un ēkas tehniskās apsekošanas izstrādei, Jelgavas novada pašvaldība šovasar aizsākusi vairāku pašvaldības iestāžu pārcelšanu uz bijušā Baltijas Starptautiskā institūta Jelgavas filiāles telpām. Jaunajās telpās jau pārcēlies Ozolnieku jauniešu centrs, kurš līdz šim atradās Ozolnieku Sporta skolā, bet līdz jūlija beigām tur pārcelsies arī Jelgavas novada Neklātienes vidusskola. Veicot kosmētisko remontu un pielāgojot telpas, līdz vasaras beigām iecerēts ēkā izvietot arī vairākas Ozolnieku Mūzikas skolas klases, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Risinot nepieciešamību pēc telpām vairākām pašvaldības iestādēm, Jelgavas novada dome pērnā gada rudenī atbalstīja lēmumprojektu par nekustamā īpašuma iegādi Ozolniekos, Skolas ielā 4B, kas sastāv no 5 stāvu būves 2287 m2 platībā un zemes vienības 0,125 ha platībā. Īpašums atrodas Ozolnieku centrā un līdz šim piederēja juridiskai personai “Baltijas Starptautiskā akadēmija”.

Nekustamā īpašuma iegāde aizņēma vairāk kā astoņus mēnešus, jo pašvaldība nekustamā īpašuma atsavināšanas procesu no privāto tiesību personām veica atbilstoši Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likuma regulējumam un kārtībai.

“Ēkas otrajā stāvā savām vajadzībām esam pielāgojuši četras telpas, kurās jauniešiem nodrošināta iespēja ne vien izglītoties, bet arī saturīgi pavadīt brīvo laiku. Tāpat iekārtota darba vieta jauniešu centra vadītājam. Esam gandarīti, ka jaunajā mājvietā varējām ierīkot arī virtuvi, kas nodrošinās iespēju organizēt kulinārijas meistarklases,” stāsta Jelgavas novada pašvaldības Jaunatnes lietu nodaļas vadītājs Valters Siksna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veicot kosmētisko remontu, ēkas otrajā stāvā līdz mēneša beigām iekārtosies arī Jelgavas novada Neklātienes vidusskola, kura šobrīd atrodas pašvaldības Centrālās administrācijas telpās Jelgavā, Pasta ielā 37. Skolas vajadzībām pielāgoti 120 m2, izveidojot atvērta tipa biroju. Jelgavas novada Neklātienes vidusskola nodarbojas ar pamata un vidējās izglītības programmu īstenošanu, sniedzot pakalpojumus Jelgavas novada un citu pašvaldību iedzīvotājiem. Līdz 2022./2023. mācību gadam Jelgavas novada Neklātienes vidusskola piedāvāja divus mācību veidus – neklātieni un tālmācību. Savukārt no 2024. gada 1. augusta skola pārtaps par Jelgavas novada Tālmācības vidusskolu.

Nekustamā īpašuma iegāde Skolas ielā 4B ieskicē jaunu posmu arī Ozolnieku Mūzikas skolai, jo izglītības iestādei beidzot rasta iespēja paplašināties un tai vairs nebūs jādala telpas ar Ozolnieku Tautas nama kultūras darbiniekiem. Jānorāda, ka Ozolnieku Mūzikas skolas pārcelšanās uz Skolas ielu 4B aizņems ievērojami ilgāku laika posmu, jo pilnvērtīgam izglītības procesam nepieciešams jaunajā ēkā ierīkot skaņas izolāciju gan starp telpām, gan starp stāviem.

“Jaunajā mācību gadā Ozolnieku Mūzikas skola turpinās darboties savās pašreizējās telpās. Atsevišķu mācību priekšmetu klases esam iecerējuši arī jaunajās telpās. Sākotnēji tur tiks ierīkotas mūzikas teorētisko priekšmetu mācību klases, kā arī vijoles un čella instrumentu spēles klases. Vēlāk, kad būs pabeigta skaņas izolācijas ierīkošana, plānojam apdzīvot kopumā trīs ēkas stāvus – trešo, ceturto un piekto, kā arī atvērt mākslas izglītības programmas. Šobrīd Ozolnieku Mūzikas skolā mācās 120 audzēkņi, kas apgūst kāda mūzikas instrumenta spēli – klavieres, akordeons, vijole, čells, flauta, saksofons, trompete, eifonijs un sitaminstrumenti, līdztekus iegūstot zināšanas mūzikas teorijā. Skolā darbojas divi orķestri – džeza orķestris un stīgu orķestris, audzēkņi dzied korī un spēlē ansambļos,” teic Ozolnieku Mūzikas skolas direktore Edīte Brūniņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jānorāda, ka līdztekus ēkas iegādes procesam noritējusi arī ēkas apsekošanas atzinuma izstrāde, ko saskaņā ar tirgus izpētes rezultātiem veica SIA ”Būves birojs”.

“Atbilstoši atzinumā norādītajam, apzināmies, ka ēkā jāveic virkne uzlabojumu. Daļa no tiem, protams, ir nepieciešami mūzikas skolas mācību procesa nodrošinājumam – tas attiektos uz skaņas izolāciju, arī estētiskiem uzlabojumiem, taču daļa tehnisko darbu ir saistīti ar kopējo telpu plāna konfigurāciju- ēkas atbilstību kadastrālajai uzmērīšanas lietai, lai pēc pārbūves vai sienu izgāšanas korekti tiktu veikti uzmērījumi. Tāpat nepieciešams nodrošināt vides pieejamības prasības, paredzot izbūvēt sanitāro mezglu personām ar kustību traucējumiem. Tāpat – lifta pārbūve, elektroinstalācijas bojājumu novēršana un būves atbilstība ugunsdrošības un evakuācijas prasībām – tās jau ir fundamentālākas būvniecības lietas, kas iekļautos ēkas piemērošanai elementārām mūsdienīgas publiskās būves prasībām,” skaidro Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks attīstības jautājumos Kaspars Sniedzītis.

Foto: jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.