Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vakcinācijas centrs ZOC no janvāra strādās piecas dienas nedēļā

Būtiski pieaugot iedzīvotāju interesei par balstvakcināciju, vakcinācijas centrs Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) Jelgavā no janvāra mainīs darba laiku.

Būtiski pieaugot iedzīvotāju interesei par balstvakcināciju, vakcinācijas centrs Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) Jelgavā no janvāra mainīs darba laiku. Turpmāk tas strādās piecas dienas nedēļā – no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 9 līdz 18. Jāpiebilst, ka vakcinācijas centrā ZOC pedagogi, policisti, robežsargi un ugunsdzēsēji var saņemt arī valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu. Jelgavā vakcinēties pret Covid-19 iedzīvotāji var arī SIA “Jelgavas poliklīnika”, SIA “Medicīnas sabiedrība “Optima 1″”, SIA “Zemgales veselības centrs” un pie ģimenes ārstiem. Vakcinācija visās vietās notiek pēc iepriekšēja pieraksta, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“No janvāra palielināsim mūsu kapacitāti ZOC, jo jau šobrīd vērojams pieprasījums pēc balstvakcinācijas. Lielai daļai iedzīvotāju kopš otrās potes ir pagājuši trīs vai seši mēneši, un viņi aktīvi piesakās trešās vakcīnas devas saņemšanai. Šobrīd ZOC dienā tiek savakcinēti 500–600 cilvēki,” stāsta AS “Veselības centru apvienība”, kas nodrošina vakcināciju ZOC, pārstāve poliklīnikas “Aura” direktore Anita Kamenščikova, norādot, ka ZOC tāpat turpinās arī pirmreizējā vakcinācija un otrās vakcīnas potēšana. Jo īpaši vakcinēties aicināti seniori. Tāpat ik dienu centra mediķi nodrošina izbraukuma vakcināciju, dienā apkalpojot 15–20 klientus, galvenokārt vecus cilvēkus.

Poliklīnikas “Aura” vadītāja norāda, ka līdz ar izmaiņām Ministru kabineta noteikumos, kas papildina personu loku, kuri ir tiesīgi saņemt valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu, šobrīd vakcinācijas centrā ZOC Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji, Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu darbinieki ar speciālajām dienesta pakāpēm, ieslodzījumu vietās nodarbinātie, kas nonāk tiešā saskarē ar ieslodzītajiem, un vispārējās izglītības iestāžu pedagogi var saņemt bezmaksas gripas vakcīnu. To var saņemt arī reizē ar vakcīnu pret Covid-19.

Pieteikties vakcinācijai ZOC var mājaslapā www.manavakcina.lv vai pa tālruni 8989. Izbraukuma vakcinācijai var pieteikties, rakstot vakcinācijas koordinatorei pa e-pastu evelina.klava@vca.lv. Jāpiebilst, ka vakcinācijas centrs ZOC nestrādās svētku brīvdienās – no 31. decembra līdz 3. janvārim. Darbu tas atsāks 4. janvārī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakcināciju pret Covid-19 turpina arī citas pilsētas medicīnas iestādes. Pieteikties vakcinēšanai SIA “Jelgavas poliklīnika” var tīmekļvietnē manavakcina.lv, pa tālruni 8989 vai sazinoties ar poliklīnikas reģistratūru pa tālruni 63022101, vakcinēšanai SIA “Medicīnas sabiedrība “Optima 1″” – pa tālruni 63022987, vakcinēšanai Zemgales Veselības centrā – mājaslapā www.zvc.lv izmantojot e-pierakstu vai sazinoties ar reģistratūru pa tālruni 63084004.

Vakcinēšanu turpina arī ģimenes ārsti, kuri ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu un sniedz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus. Ģimenes ārsti vai nu vakcinē savā praksē vai nosūta vakcinēties uz vakcinācijas kabinetu ārstniecības iestādē, ar kuru konkrētā ģimenes ārsta prakse sadarbojas.   

Zvanu centra 8989 darba laiks Jaungada brīvdienās būs no pulksten 10 līdz 15.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iespēja saņemt balstvakcīnu pašlaik ir tiem vakcinētajiem iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu. Balstvakcīna īpaši vēlama cilvēkiem vecumā no 40 gadiem, sevišķi senioriem, kas ir vecāki par 65 gadiem, augsta riska pacientiem ar novājinātu imūnsistēmu un tiem, kas noslēguši pirmreizējo vakcināciju pavasarī vai vasarā.

Kopš 21. decembra balstvakcīnu var saņemt trīs mēnešus pēc otrās potes. Tas attiecas uz cilvēkiem, kas vakcinēti ar “Vaxzevria” (“Astra Zeneca”), “Spikevax” (“Moderna”) vai “Comirnaty” (“Pfizer-BioNTech”). Covid-19 pārslimojušas personas, kas vakcinējušās ar vienu poti, balstvakcīnu var saņemt trīs mēnešus pēc potes vai pārslimošanas (atkarībā, kas bijis pēdējais). Covid-19 pārslimojušas personas, kuras vakcinējušās ar divām potēm, balstvakcīnu var saņemt sešus mēnešus pēc potes vai pārslimošanas (atkarībā, kas bijis pēdējais), pirms vakcinācijas konsultējoties ar ārstniecības personu.

Savukārt iedzīvotāji, kuri ir vakcinēti ar “Janssen” (“Johnsons & Johnsons”), balstvakcīnu aicināti saņemt ne agrāk kā divus mēnešus pēc potes saņemšanas. Tikmēr personas ar novājinātu imunitāti, kas vakcinējušās ar trīs potēm, balstvakcīnu var saņemt sešus mēnešus pēc trešās potes.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.