Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Valgundes pagastā notiks Zemessardzes mācības

19. un 20. augustā Jelgavas novada Valgundes pagasta Ložmetējkalna apkārtē notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu plānveida mācības, lai uzturētu un pilnveidotu bataljona kaujas spējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargi diennakts gaišajā un tumšajā laikā apgūs un uzlabos jau esošās teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas darbībās ar ieročiem, lai nepieciešamības gadījumā būtu gatavi tos efektīvi izmantot valsts aizsardzības uzdevumu izpildē.

Mācības notiks ar AS “Latvijas valsts meži” un Jelgavas novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonā, Jelgavas valsts pilsētas un novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruņa numuru 25424404, rakstīt uz e-pasta adresi 52bn@mil.lv vai personīgi ierasties vienībā – Jelgavā, Dambja ielā 22. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai aizpildiet anketu www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze.

Tāpat, piesakoties brīvprātīgi, līdz 200 jauniešu varēs pildīt valsts aizsardzības dienestu Zemessardzē, kopumā dienot piecus gadus un ik gadu aizvadot 28 apmācību dienas. Savukārt līdz 50 jaunieši – augstākās izglītības iestāžu studenti – varēs brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienesta  rezerves virsnieka apmācības kursam, kas ilgs piecus gadus.

Pieteikšanās valsts aizsardzības dienestam Zemessardzē līdz šī gada 1. septembrim, izmantojot vienoto rekrutēšanas platformu www.klustikaravirs.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā, Kalnciema šautuves teritorijā, zemessargi veiks mācību uzdevumus un  pilnveidos šaušanas prasmes, atbilstoši visām drošības prasībām.

Pa autoceļiem Jelgavas novada Valgundes pagasta teritorijā iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Jelgavas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Ziņu sagatavoja Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs

Foto: no Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljona arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.