Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Var iesniegt darbus Eliasa balvas konkursam glezniecībā

“Zīlēnu” istaba. 20. gs. 30. gadi. Audekls, eļļa

Lai veicinātu lauku tēmas tradīcijas attīstību Latvijas glezniecībā, līdz 2. jūnijam notiek profesionālo mākslinieku darbu pieņemšana konkursā par labāko lauku tēmai veltīto darbu “Ģederta Eliasa balva par lauku tēmu Latvijas glezniecībā”, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursam darbus jāiesniedz Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā, Akadēmijas ielā 10, bet balvas ieguvēju žūrija paziņos konkursam atlasīto darbu izstādē 22. septembrī.

Konkursā var piedalīties Latvijas profesionālie mākslinieki, mākslas augstskolu studenti un mākslas vidusskolu absolventi. Mākslinieki aicināti konkursam pieteikt glezniecības darbus par lauku tēmu, kas tapuši ne agrāk kā trīs gadus pirms konkursa izsludināšanas gada. Darbi var būt sadzīves, vēsturiskajā, mitoloģiskajā, ainavu, klusās dabas un portreta žanrā vai to apvienojumā. Pretendenti konkursā var iesniegt ne vairāk kā divus darbus un gleznas garākā mala nedrīkst pārsniegt 1,60 metrus.

Konkursu rīko Jelgavas valstspilsētas pašvaldība. Tā norisi koordinē Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs. Darbus vērtēs žūrija, kuru vadīs Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs un tajā iekļauti Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja pārstāvji, Jelgavas novada pašvaldības, biedrības “Jelgavas mākslinieku biedrība”, Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, kā arī iepriekšējā konkursa balvas ieguvējs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa uzvarētājs balvā saņems tēlnieces Nellijas Skujenieces izgatavotu medaļu, kā arī naudas balvu 3000 eiro apmērā.

Ar konkursa norises kārtību un prasībām var iepazīties nolikumā, kas pieejams ŠEIT.

Foto: Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.