Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Veselības ministrija atslogo ģimenes ārstus no Covid-19 uzliesmojuma rezultātā radušās noslodzes

Veselības ministrija spērusi vairākus soļus, lai pēc iespējas vairāk atslogotu ģimenes ārstus un viņu prakšu personālu no papildu pienākumiem, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To vidū VM norāda, ka šobrīd ģimenes ārsta praksei nav jāapzvana Covid-19 inficētās personas, ja to neprasa pacienta veselības stāvoklis, tāpat arī nav jāapzvana Covid-19 inficētās personas kontaktpersonas, ja to neprasa personas veselības stāvoklis.

Vienlaikus ģimenes ārstiem šobrīd nav jāizsniedz veselības stāvokļa izziņas skolām, darba iestādēm pēc karantīnas vai izolācijas, ja inficēšanās bijusi asimptomātiskā vai vieglā formā un septītajā dienā personai vairs nav slimības simptomu, kā arī nav jāizsniedz nosūtījumi laboratoriskai Covid-19 infekcijas noteikšanai simptomu gadījumos.

VM skaidro, ka ģimenes ārstu akūtās stundas tiek organizētas pēc iepriekšējā pieraksta, un profilaktiskās apskates ir iespējams atlikt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministrija arī plāno uzrunāt speciālistus ar lūgumu pašiem izrakstīt nepieciešamos nosūtījumus izmeklējumiem un citu speciālistu konsultāciju saņemšanai, tādējādi atslogot ģimenes ārstu darbu saistībā ar nosūtījumu izrakstīšanu ārstu speciālistu konsultāciju saņemšanai un recepšu medikamentu izrakstīšanai. Plānots arī atlikt e-veselības pacientu kontaktinformācijas datu ievadi.

Ņemot vērā saslimšanas iespēju ģimenes ārstu un viņu prakses darbinieku vidū izskatīšanai tuvākajā valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmē tiks virzīta aizvietošanas maksājuma ieviešana.

Lai pacienti varētu saņemt informāciju par Covid 19 ārstēšanu mājas apstākļos paredzēts atjaunot ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 darbību diennakts režīmā no 2022.gada 31.janvāra, kā arī izstrādāti ieteikumi pacientiem, kuri ārstējas no Covid-19 mājas apstākļos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā, no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tika novirzīti vairāk nekā 72 miljoni eiro piemaksām par darbu Covid-19 pandēmijas laikā, vakcinācijas tarifa paaugstināšana grūtāk sasniedzamo pacientu vakcinācijai, papildu piemaksām par iedzīvotāju virs 60 gadiem un hronisko pacientu vakcināciju, vakcinācijas aptveres maksājumiem, finansējumam iedzīvotāju apzvanīšanas paplašināšanai un ģimenes ārstu iesaistīšanai pacientu uzrunāšanā, veselības veicināšanas un rehabilitācijas pasākumiem ārsta praksē nodarbinātajiem, pakalpojumu pacientiem sniegšanu mājās un attālināti sniegtajām konsultācijām.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.