Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Veterinārmedicīnas fakultātes klīnika Jelgavā atzīmē 10 gadu jubileju

3. martā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU, iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte) Veterinārmedicīnas fakultātes Veterinārā klīnika, kas nodrošina studentu klīnisko apmācību, mājdzīvnieku, zirgu un lauksaimniecības dzīvnieku veterināro aprūpi, kā arī veic klīnisko pētniecību, atzīmē 10 gadu jubileju, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veterinārmedicīnas fakultātes Veterinārās klīnikas 10 gadu jubilejas svinīgajā pasākumā pulcējās LBTU un klīnikas vadība, darbinieki, Jelgavas pilsētas vadība, kā arī sadarbības partneri. “Klīnika ir tā vieta, kur studiju laikā jaunie profesionāļi aug, top un veidojas – tā ir vieta kur top jaunie zinātnieki,” tā Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne, novēlot parverēt visus izaicinājumus ar kuriem nākas saskarties ikdienā.

Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns Kaspars Kovaļenko klātesošajiem pastāstīja par fakultātes vēsturi, savukārt Ilmārs Dūrītis, kas bija fakultātes dekāns Veterinārās klīnikas dibināšanas laikā, – par klīnikas tapšanas procesu. Tāpat pieredzē dalījās profesors Alberts Auzāns. Savukārt ar klīnikas piedāvātajiem paklapojumiem, līdz šim sasniegto un pieredzētajiem izaicinājumiem, iepazīstināja klīnikas direktore Linda Kokoreviča.

Klīnikas būvniecība sākās 2012. gada 27. aprīlī ar svinīgu pamatakmens iemūrēšanas ceremoniju, savukārt veterināro darbību un studentu praktiskās apmācības uzsāka 2013. gada 4. martā. Klīnikas renovācija bija lielākais veterinārmedicīnas nozares projekts Latvijā, kas tika īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu, kopš Veterinārmedicīnas fakultātes būvniecības un pārcelšanās no Rīgas uz Jelgavu 1964. gadā. Klīnikā ietilpst Mazo dzīvnieku klīnika, Lauksaimniecības dzīvnieku klīnika un Zirgu klīnika, kāda ir vienīgā Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Iegādājoties jaunas tehnoloģijas, mēs varam piedāvāt jaunus pakalpojumus, kā, piemēram, C-loka ķirurģiskās rentgeniekārtas iegāde deva iespēju ne tikai precīzāk veikt osteosintēzes operācijas pēc kaulu lūzumiem, bet arī uzsākt minimāli invazīvās sirds ķirurģijas attīstību veterinārmedicīnā Latvijā. Nepārtraukti mainās un attīstītās ne tikai tehnoloģijas, bet arī sabiedrības prasības un tās viennozīmīgi kļuvušas daudz augstākas. Mūsu pacienti ir gan no Latvijas, gan Lietuvas un Igaunijas,” tā L. Kokoreviča.

Klīnika ir universitātes mācību un pētniecības pamatvienība Veterinārmedicīnas fakultātes sastāvā, kas darbojas veterināro pakalpojumu un references funkcijas sniegšanā, klīniskajā pētniecībā un studentu apmācībā. “Studentiem ir jāredz reāli gadījumi, jāmācās no tiem un jāpiedalās ārstniecības procesā. Tas ir mūsu darbības pamats. Lai mēs nodrošinātu apmācību bāzi, vajadzīga šī pakalpojumu sniegšana, kas ir mūsu otrs darbības virziens. Tāpat klīnikas uzdevums, izmantojot klīniskajā darbā iegūtos un uzkrātos rezultātus, veikt pētniecisko darbību un veicināt tālāku veterinārmedicīnas zinātnes nozares attīstību,” papildina L. Kokoreviča.

Sākot darbu, klīnikā bija 19 speciālisti, bet tagad – 70. “Mums ir jauni ārsti un ir arī nacionālā mēroga speciālisti. Lai gan “dzelži” jeb iekārtas ir vērtīgi, tomēr lielākā vērtība ir cilvēki, kas vēlas šīs tehnoloģijas apgūt un pielietot. Piemēram, C-loka ķirurģiskās rentgeniekārtas iegāde pavēra mums iespēju veikt minimāli invazīvas sirds operācijas suņiem,” stāsta L. Kokoreviča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.