Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vidusskolēni šodien izmēģinās pirmo eksāmenu tiešsaistē

Šodien, 10. novembrī, 12. klašu un profesionālās izglītības iestāžu 3. kursu audzēkņi pirmoreiz izmēģinās centralizētā eksāmena norisi elektroniskā formātā. Tiešsaistē tiks aizvadīts angļu valodas augstākā līmeņa eksāmens, un tajā piedalīsies arī 331 jaunietis no mūsu pilsētas skolām. Plānots, ka šādā formātā jau martā tiks kārtots pirmais eksāmens vidusskolā – svešvalodā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022. gada 5. jūlijā apstiprinātie Ministru kabineta noteikumi Nr. 398 “Noteikumi par centralizēto eksāmenu saturu un norises kārtību” paredz, ka, sākot ar 2022./2023. mācību gadu, tiks sākta pakāpeniska pāreja uz augstākā līmeņa valsts pārbaudes darbu īstenošanu tiešsaistē. Pirmais solis šo noteikumu praktiskā realizācijā ir angļu valodas augstākā līmeņa eksāmena izmēģinājums tiešsaistē, kas notiks šodien pulksten 14.

Dalība eksāmenā ir brīvprātīga, un šī eksāmena rezultāts nekādā veidā neietekmēs skolēnu semestra vai gada vērtējumus. Eksāmens norisināsies Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā (VPS), un tā būs iespēja skolēniem iepazīties ar augstākā līmeņa eksāmena norisi.

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza norāda, ka šādā veidā divpadsmitie varēs gūt priekšstatu par to, kā noritēs eksāmens tiešsaistē, kādā būs šī procedūra, kā arī gūt priekšstatu par eksāmena saturu, bet rīkotāji – pārliecināties, vai viss strādā tā kā iecerēts, kā arī apzināt problēmas, ja tādas būs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības pārvaldes dati liecina, ka izmēģinājuma eksāmenā piedalīsies arī 331 skolēns no Jelgavas skolām. Eksāmenam pieteikušies 102 Jelgavas Valsts ģimnāzijas jaunieši, 31 Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas jaunietis, 24 Jelgavas 4. vidusskolas skolēni, 35 Jelgavas 5. vidusskolas audzēkņi, 14 jaunieši no Jelgavas tehnoloģiju vidusskolas, 32 – no Jelgavas Amatu vidusskolas un 93 – no Jelgavas tehnikuma, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē. 

Izmēģinājuma eksāmenā skolēniem būs jāveic trīs uzdevumi klausīšanās daļā, pieci uzdevumi lasīšanas daļā un viens uzdevums rakstīšanas daļā. Kopējais izmēģinājuma eksāmena izpildes laiks būs trīs stundas.

Eksāmena vērtēšana daļēji tiks veikta automātiski, bet daļu uzdevumus vērtēs izglītības iestādēs reģistrētie vērtētāji VPS. Šajā eksāmenā atšķirībā no oficiālā eksāmenā, ja nepieciešams, skolēni eksāmena izpildei varēs izmantot arī savus personīgos datorus.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.